Kim jest Shopify Developer?

Shopify Developer to stanowisko opierające się na wprowadzeniu zmian i poprawek, a także udoskonalaniu sklepów internetowych opartych o jedną z najszybciej rozwijających się platform SAAS – Shopify. Wybierając ten kierunek programista, może spodziewać się, że będzie wykonywał indywidualne, moduły sklepów dostosowywane pod wymogi klientów, a także tworzył aplikacje integrujące Shopify z innymi systemami zewnętrznymi, np. PIM, ERP, operatorzy płatności bądź kurierzy. Stanowisko Shopify Developera, mimo że wymaga, dużej samodzielności i odpowiedzialności wiąże się również z pracą zespołową – m.in. nad rozwiązywaniem złożonych problemów, na które można natrafić w projekcie, a także nad bieżącym controllingiem wykonywanych prac (Code Review).

Czym jest Shopify?

Shopify to jeden z najszybciej rozwijających się silników sklepowych typu SAAS, który z dnia na dzień przyciąga dużą rzeszę klientów. Odpowiedzią, dlaczego zyskuje on tak dużą popularność, jest prostota wykonywania czynności związanych z obsługą sklepu, a także ogrom dodatków pozwalających na jego udoskonalanie, zarówno pod kątem wizualnym, jak i technicznym, w formie aplikacji. Umożliwia, on również dobór planu subskrypcyjnego w zależności od bieżących potrzeb klienta pozwalając na dowolne poruszanie się pomiędzy nimi w przypadku, gdy powstałoby zapotrzebowanie na nowe funkcjonalności. Platforma Shopify to doskonały wybór, który zapewnia nam możliwości sprzedaży, poczynając od sklepu nowo powstającego po marki rozpoznawalne globalnie.

Dlaczego warto rozwijać się wokół Shopify?

Rozwijanie biznesu wokół Shopify to coraz popularniejszy sposób na realizowanie swoich celów w e-commerce – potwierdzają to cykliczne raporty mówiące o wzroście ilości sklepów powstających na tej platformie. Jedną z głównych zalet Shopify jest możliwość przechodzenia na wyższe plany, które umożliwiają nam dostęp do rozszerzonych funkcjonalności platformy, wraz ze wzrostem biznesu. Ponadto możliwość wykorzystywania potencjału wielu kanałów sprzedaży, integracji, a także ogromnej bazy aplikacji wspierających działania sprzedażowe to jedynie kilka z atutów Shopify. Platforma jest rozpoznawalna na całym świecie, dzięki czemu możemy dostosowywać nasze działania pod rynek, którym jesteśmy zainteresowani.

Opinie Shopify Developerów o środowisku programistycznym

Shopify jest dla mnie świetnym silnikiem eCommerce głównie z uwagi na niesamowite tempo rozwoju platformy, które bacznie obserwują od lat. Posiada takie rozwiązania developerskie, które pozwalają na kreatywne podejście do pracy i tworzenie nowych rozwiązań. Satysfakcję przynosi możliwość tworzenia własnych narzędzi i implementacja ich dla międzynarodowych sklepów online poprzez nowoczesne typy API, najpopularniejsze języki programowania i rozwojowe technologie budowane na podstawie Shopify.

Tarik - Shopify Full Stack Developer

Shopify to najlepsza platforma eCommerce, wokół której można pracować. Dzięki rozwiązaniu typu SaaS osiągamy krótki Time To Market sklepu internetowego i mamy nielimitowane możliwości jego rozbudowy o aplikacje czy szablony. Jest to nowoczesne środowisko programistyczne, którego Development realizujemy przy pomocy Liquid Shopify oraz Graphql. Ponieważ Shopify od 2020 roku funkcjonuje jako digital-by-default, to staje się coraz bardziej popularny na całym świecie, przez co daje możliwość pracy w międzynarodowych zespołach.

Hubert - Shopify Front End Developer

Sprawdź czy kwalifikujesz się na Shopify Developera

Skill Czy znasz? Na jakim poziomie?
HTML5
Na jakim poziomie?
CSS3
Na jakim poziomie?
React
Na jakim poziomie?
Vue.js
Na jakim poziomie?
jQuery
Na jakim poziomie?
Liquid
Na jakim poziomie?
Node.js
Na jakim poziomie?
PHP
Na jakim poziomie?