Agencja e-commerce | Strategia, Marketing, Optymalizacja, Audyt

info@brandactive.pl

+48 17 770 73 96

Top

Opcja bezpłatnej promocji produktów w Google Ads

Brand ActiveGoogle Ads Opcja bezpłatnej promocji produktów w Google Ads

Opcja bezpłatnej promocji produktów w Google Ads

Niezależnie od tego, czy aktualnie prowadzisz kampanie produktowe w Google, czy dopiero chcesz spróbować, od przyszłego tygodnia produkty w Google możesz promować bezpłatnie!

Wsparcie dla firm od Google

Już od przyszłego poniedziałku wyniki wyszukiwania na karcie Zakupy Google będą stanowić głównie bezpłatne oferty. Tym akcentem Google chce wesprzeć przede wszystkim sprzedawców, którzy posiadają na stanie produkty gotowe do wysyłki, ale są mniej widoczni w Internecie.


Reklamodawcy, którzy obecnie już promują swoje produkty za pośrednictwem płatnych kampanii Google Ads,  będą mogli poszerzyć zakres swoich działań o bezpłatną promocję. Aby ją uruchomić, nie muszą nic robić – z automatu oferta zostanie rozszerzona o bezpłatną promocję produktów. W Merchant Center trwają prace nad usprawnieniem procesu wdrażania nowych klientów na najbliższe tygodnie i miesiące.

Aktualnie tylko dla Stanów Zjednoczonych

Początkowo bezpłatna usługa promocji produktów w Google dostępna będzie wyłącznie dla przedsiębiorców ze Stanów Zjednoczonych, a przed końcem roku planowane jest poszerzenie obszaru działań na cały świat.

Źródło:

https://blog.google/products/shopping/its-now-free-to-sell-on-google/?fbclid=IwAR0psrJ9hcTsyZPJDWlZz5Sjh7-JYJ_Eonmqr9m3nxGwYEY-jjTrcQjgMPI

Ewelina Grzona

PPC Specialist. Od ponad 8 lat związana z branżą SEM. Pasjonatka cyfr, szczególnie mnożenia - ruchu, konwersji i przychodów klientów. Na co dzień kreuje i optymalizuje kampanie w Google Ads i Facebook Ads, wyciskając z nich maksimum przy minimalnym wkładzie klienta.