Agencja e-commerce | Strategia, Marketing, Optymalizacja, Audyt

info@brandactive.pl

+48 17 770 73 96

Top

Rejestracja w VerpackG (Verpackungsgesetz) - Poradnik

W niniejszym poradniku prezentujemy krok po kroku w jaki sposób dokonaliśmy bezpłatnej rejestracji w systemie LUCID oraz zgłoszenia w firmie recyklingowej Noventiz (z opłatą: 35,11 EUR) na potrzeby naszych dwóch sklepów internetowych: lookinterior.pl oraz strażackie.pl, w których bardzo sporadycznie wysyłamy paczki do Niemiec (suma kartonów nie przekracza rocznie 1 kg oraz nie wysyłamy kartonów producentów/marek).

Od stycznia 2019  roku w Niemczech zaczęła obowiązywać ustawa o opakowaniach (VerpackG). Firmy dostarczające z zagranicy towar w pudełkach, folii czy kopertach bąbelkowych, a więc głównie sklepy internetowe, muszą  zarejestrować się w Stiftung Zentrale Stelle Verpackungsregiste.
Ustawa obliguje nie tylko do rejestracji, lecz także do deklaracji rodzaju i masy opakowań, którą firma wprowadzi na niemiecki rynek w ciągu roku. Ma być od tego naliczana opłata recyclingowa. Ile wyniesie? Przykładowo, w przypadku wprowadzenia 6 tys. kg opakowań będzie to 87,5 euro. Dodatkowe obowiązki sprawozdawcze spoczywać będą na sprzedawcach, którzy wprowadzają na niemiecki rynek co najmniej 50 ton papieru lub kartonu rocznie – dowiedział się portal money.pl