Agencja e-commerce | Strategia, Marketing, Optymalizacja, Audyt

info@brandactive.pl

+48 17 770 73 96

Top

RUCH SA - Case study - wsparcie e-commerce

Wsparcie eCommerce + Content Marketing + Social Media + Facebook Ads + Monitoring Internetu
opinie brand active
Obecnie RUCH S.A. jest nowoczesną firmą z tradycją, która istnieje na polskim rynku od 100 lat. Od początku swego istnienia spółka specjalizowała się w kolportażu prasy, stając się jednym z największych dystrybutorów w Polsce. Aktualnie posiada w swojej ofercie około 3750 tytułów prasowych, książki, multimedia, zabawki, gadżety okazjonalne oraz kolekcjonerskie. Flota RUCH codziennie pokonuje ponad 300 tys. kilometrów regularnie dostarczając prasę do ponad 15 000 punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, co pozwala zaoferować klientom rozwiązania zapewniające terminowość oraz wysoką jakość świadczonych usług. Obecnie, po niespełna 100 latach powstał pierwszy kiosk internetowy, zainspirowany potrzebami tych klientów, których dostęp do prasy, książek i multimediów ofertowanych w stacjonarnych kioskach jest utrudniony. Dzisiaj RUCH S.A. to prężnie działająca firma w branży e-commerce oferując m.in. usługę Paczka w RUCHu. W e-sklepach RUCHu zakupić można książki, czasopisma czy zamówić prenumeratę, a na blogu czytamwruchu.pl poczytać recenzje i poradniki.
maciek wojciechowski

Cele współpracy

szablon sklep internetowy

wsparcie graficzne sklepów internetowych

edukacja bio

prowadzenie i promowania bloga

zaangażowanie fanów

pozyskanie i zaangażowanie fanów w Social Media

monitoring internetu

monitoring wzmianek w Internecie

Efekty ponad półrocznej współpracy (maj 2018 - listopad 2018)

56

Zwiększenie zasięgu wirusowego

257

Wzrost użytkowników na blogu

84

Wzrost transakcji z Social Media

63

Wzrost wejść na bloga z wyników organicznych

Marketing Emocji

marketing emocji

Real-Time Marketing

Animacja

Zaangażowanie fanów w Social Media

Profil Facebook i Instagram “Czytam w Ruchu”  to miejsca, w których każdy fan książek znajdzie coś interesującego. Inspiracje, porady, wskazówki, dyskusje i wymiana doświadczeń. Niezwykle trudnym zadaniem jest budowanie profili społecznościowych w taki sposób, aby stanowiły źródło wiedzy i inspiracji, tworzyły pozytywny wizerunek marki i nie były tylko źródłem rozrywki opartej o lolcontent. Niezbędne było opracowanie strategii, która pozwoliła znaleźć złoty środek między rozrywkowym, merytorycznym i sprzedażowym celem istnienia profilu. Realizacja zadania obejmuje: opracowanie i aktualizację strategii Social Media, przygotowanie atrakcyjnych szablonów grafik na potrzeby Social Media, przygotowanie harmonogramu publikacji i promocji postów, tworzenie unikatowych treści Facebook i Instagram.
Do naszych zadań należy także prowadzenia kampanii sponsorowanych Czytam w Ruchu, których celem jest budowanie zasięgu marki i promocja produktów Kiosku oraz Prenumeraty RUCH. W ramach dostępnego budżetu tworzymy atrakcyjne formy reklamowe: karuzele reklamowe, video i animacje, kampanie produktowe,  standardowe posty sponsorowane.

Kreacja e-mailingu

kreacja e-mail

Kreacja Google Display Network

grafiki gdn

Bieżący monitoring wzmianek na temat marki i produktów

monitoring internetu

Analiza wzmianek w Internecie oraz wyszukiwanie influencerów

monitoring internetu

Wsparcie graficzne

Dla RUCH SA świadczymy usługę serwisu graficznego, która obejmuje realizację grafik w zależności od bieżących potrzeb. Projekty realizowane w ramach usługi to m.in: bannery na potrzeby promocji, bannery reklamowe GDN, ilustracje do artykułów na bloga, infografiki, projekty ulotek, zaproszeń, podziękowań. Dzięki znajomości potrzeb klienta, elastyczności i szybkim terminom realizacji dostarczamy dobre projekty w rekordowo krótkim czasie.
wsparcie graficzne e-commerce
wsparcie graficzne e-commerce

Rozwój bloga (blog przejęliśmy w maju 2018)

prowadzenie bloga
Blog Czytam w Ruchu to źródło wiedzy o książkach, autorach, wydarzeniach literackich i kulturalnych. To także źródło inspiracji dla miłośników czytania, którzy po książkę i prasę sięgają regularnie.  Blog jest również cennym zapleczem dla serwisów Kiosk Online oraz Prenumerata Ruch, gdzie można zakupić książki, prasę, gry, komiksy, kolekcje wydawnicze i wiele innych. Realizacja usługi swoim zakresem objęła: analizę dotychczasowych statystyk Bloga, analizę konkurencji, opracowanie strategii bloga, propozycje tematyki wpisów, opracowanie szablonu artykułów (język i zawartość, długość, podział na sekcje, oprawa graficzna, linkowanie), podział publikowanych wpisów na kilka głównych kategorii (np.: inspiracyjne, informacyjne, sprzedażowe, recenzje książek), tworzenie wysokiej jakości contentu.
blog dla e-commerce
blog dla e-commerce

Zastosowane rozwiązania i narzędzia

Jedyna platforma w Polsce, która oferuje zamówienia prasy cykliczne od wielu  Wydawców.
Jeden z nielicznych kiosków internetowych, oferujący produkty wydawnicze i nie tylko.
Blog dla miłośników czytania, w którym regularnie publikowane są recenzje, poradniki i artykuły.
google_partner
shopify_partner
shoper