Case Study Adventure Sports

O marce Adventure Sports

O marce

Adventure Sports to sklep z odzieżą sportową oraz sprzętem, które są potrzebne każdemu miłośnikowi outdoorowej aktywności.

Oferta sklepów Adventure Sports to wyjątkowy, starannie wyselekcjonowany, unikalny asortyment sportowy o najwyższych parametrach technicznych, profesjonalna odzież sportowa i casualowa światowych producentów.

Adventure Sports to miejsce, gdzie wszyscy, najbardziej wymagający amatorzy sportów zimowych i letnich znajdą niezbędne produkty do uprawiania ukochanej dyscypliny.

Adventure Sports posiada również 11 sklepów stacjonarnych między innymi w Gdańsku, Gdyni, Warszawie, Krakowie i Zakopanem.

O marce

Cel działań

Naszym celem była analiza aktualnego środowiska e-commerce, zaprojektowanie ścieżki wdrożenia nowego sklepu internetowego wraz z procesami e-commerce oraz ich automatyzacją. Jednym z głównych celów było również usprawnienie zarządzania informacją o produkcie.

Po przeprowadzeniu analizy przedwdrożeniowej zdecydowano o wdrożeniu i konfiguracji systemu PIM Akeneo oraz zaprojektowaniu i wdrożeniu Shopify.

Cel działań

Co zrobiliśmy?

analiza przedwdrożeniowa

projekt środowiska e-commerce

wdrożenie i dostosowanie PIM Akeneo

design e-sklepu

development w oparciu o Shopify

integracje systemów e-commerce

konsultacje, wsparcie i rozwój od analizy po wdrożenie

Plan wdrożenia kluczem do sukcesu

Dzięki dogłębnej analizie przedwdrożeniowej mogliśmy poznać wszystkie problemy i wyzwania w obrębie e-commerce, z którymi mieli do czynienia właściciele Adventure Sports. Zebrane informacje pozwoliły określić i zaplanować ścieżkę wdrożenia nowego systemu e-commerce. Poznając wszystkie zachodzące procesy, byliśmy w stanie realnie odpowiedzieć na potrzeby i zaoferować najlepsze rozwiązania. Zaprojektowanie diagramu przepływu informacji w projektowanym systemie e-commerce, umożliwiło skonstruowanie środowiska o jak najwyższej wydajności. Dzięki temu niezbędne integracje z PIM, Shopify i pozostałymi systemami przebiegały sprawnie, gwarantując oczekiwane rezultaty. Jedną z najważniejszych zmian logicznych było uznanie PIM za główne źródło informacji produktowej.

Przechodząc do designu i developmentu utrzymaliśmy styl rekomendowany przez Adventure Sports, zachowując przy tym maksymalną użyteczność serwisu.

Piotr Znamirowski / Ecommerce Manager, Koordynator projektu

Piotr Znamirowski

Design desktop

Adventure Sports design wersji desktop mobile

Design mobile

Adventure Sports design wersji mobile desktop

Adventure Sports Efekty współpracy

wynik

7

Połączonych systemów ze wspólnym workflow

wynik

14

Wykorzystanych aplikacji Shopify

wynik

3

Etapy integracji systemów

Cel działań

Rozwiązania i narzędzia

Shopify
Akeneo
Figma
Baselinker
Liquid
JavaScript

Podsumowanie współpracy

Adventure Sports zyskał nie tylko nową szatę graficzną, ale przede wszystkim wiele ulepszeń, które wpłyną na wydajność i skalowalność biznesu. Wdrożenie PIM Akeneo pozwoliło usystematyzować informację o produkcie, co skutkuje dostarczaniem spójnych, dokładnych i wysokiej jakości informacji o produktach oraz znacznie skraca czas wprowadzania produktów na rynek. Dzięki rezygnacji z rozwijania dedykowanego systemu i przejścia na Shopify, Adventure Sports może skoncentrować się na rozwoju marki bez konieczności skupiania się na utrzymaniu platformy, hostingu czy SLA. Zainwestowanie w bezpieczną, szybką i nowoczesną platformę umożliwia łatwą obsługę zamówień i skalowanie biznesu.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o współpracy z nami - napisz lub zadzwoń!

Zapytaj nas