
Henri Matisse powiedział, że kreatywność wymaga odwagi. Tacy właśnie są ludzie z #teamBA. Ewa nasza Junior Designer właśnie ukończyła UX Design Bootcamp 2021. Uniqskills to system kształcenia użyteczności projektantów w formie online i jedyny kurs przeprowadzający przez wszystkie etapy procesu projektowego zwieńczony samodzielną realizacją projektu. Wykładowcami kursu byli doświadczeni pracownicy takich firm jak Orange czy Allegro.
“UX BOOTCAMP 2021 to 40 godzin wiedzy przekazanej przez praktyków. W ramach 12 modułów tematycznych poznałam metody badawcze i narzędzia usprawniające proces projektowy – od analizy po sprawne generowanie pomysłów. Dowiedziałam się również, jak rozpoznawać i weryfikować potrzeby użytkownika oraz w jaki sposób je zgłębiać. Szczególnie istotne dla mnie moduły dotyczyły prototypowania, ewaluacji projektu i jego testowania, oraz współpracy z innymi działami – w szczególności z działem developerów. Kurs, który trwał 3 miesiące pokazał mi, że proces projektowy nie jest łatwy, ale oparty na współpracy, odpowiednich metodach badawczych i wnikliwej analizie wróży sukces, a tym samym wysoką skuteczność realizowanych projektów.” – mówi Ewa Matlak.
Certyfikowany absolwent kursu stosuje zasady, metody i procesy user centered design w celu rozwiązania realnych problemów w biznesie. Organizuje dane i wykorzystuje je w budowaniu user flow. Zna podstawy visual designu podczas projektowania przyjaznych interfejsów w postaci prototypów low & high fidelity.
Gratulujemy i już widzimy, że inwestycja w rozwój procentuje, a klienci dla których pracuje Ewa przekonają się o tym w swoich projektach.