Hydrogen – PWA oparte na React od Shopify

Hydrogen

W ostatnim czasie mamy niesamowity wzrost nowych możliwościł wokół e-commerce, co pozwala działać bez żadnych granic. Sam Shopify działa bez przerwy nad ulepszeniem i stworzeniem kosmicznych rozwiązań dla naszych sklepów. Niedawno miało miejsce Shopify Unite 2021, podczas którego zaprezentowano nowe wybuchowe produkty: Online Store 2.0, Metafields i inne. Wydarzenie łączyło ogrom informacji, świeże podejście i całą masę świetnych propozycji nakierowujących na prostszą drogę do tego, aby zrealizować swoje marzenia.

 

Publikacja Shopify Hydrogen

 

Wielkim wydarzeniem było wprowadzenie PWA – Hydrogen, oparta na React. Dla nas to jak powiew świeżego powietrza. Na rynku szybkość odgrywa ważną rolę, dlatego takie podejście jest jak przejście z auta do bolidu. Od wydarzenia minęło nie tak dużo czasu, a już możemy korzystać w pełni z Hydrogen, mając dostęp do środowiska z potężnym zestawem komponentów zoptymalizowanych pod kątem handlu. To efektywne podejście zwiększa nasze możliwości, pozwalając na szersze działanie w integrowaniu różnych technologii bez rezygnacji z wydajności. Zbudowany przez Shopify projekt jest całkowicie open source. Tak najpopularniejszy silnik świata otwiera się przed programistami, dając możliwość wspólnego zdobycia szczytu nowego wyzwania.

 

Shopify Hydrogen – możliwości 

 

Bloki stworzone w Hydrogen otwierają dla nas wspaniałe doświadczenia handlowe poza kasą. Korzystając z Server Side Rendering (SSR) mamy szybko ładującą się stronę, a wbudowane zasady buforowania i pobierania danych umożliwiają sprzedawcom osiągnięcie równowagi do optymalnego handlu. Shopify ściśle współpracuje z React i Google Aurora, mamy też Vite – aby zapewnić nam najlepsze możliwości. W celu zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat architektury Hydrogen możemy zweryfikować  dokumentację przeznaczoną dla programistów.

 

Zalety frameworku Hydrogen

 

Co tak naprawdę daje nam Hydrogen? Jest to start pack pozwalający przejść od razu do budowania i projektowania, bez zastanawiania się nad konfiguracją. Zawiera podstawową integrację ze sklepem Shopify i strukturą plików, dzięki czemu mamy już gotowe miejsce, żeby rozpocząć kodowanie. W celu wydajnego pobierania danych Hydrogen korzysta z Storefront API. Ważny jest wygląd sklepu, jaki przyciąga uwagę klientów do naszych witryn. Żeby uprościć i przyspieszyć stylizację, projekt korzysta z Tailwind CSS, a do zarządzania kompilacjami, modułami oraz ponownego ładowania przy pracy programisty jest wykorzystane Vite.

 

Pamiętajmy, że Hydrogen to rozwiązanie open source, dzięki czemu mamy dostęp do całkowitego projektu, który znajdziemy na GitHub. Zgodnie z tym samouczkiem, będziesz mógł rozpocząć tworzenie niestandardowej witryny sklepowej. Shopify jest otwarty na nasze spostrzeżenia, którymi możemy podzielić się w tej ankiecie. Mamy także możliwość skorzystania z szybkiego podglądu na stackblitz. Nie zapominajmy, że niebawem odbędzie się kolejna edycja Partner Town Hall – podczas której zostaną przedstawione nowości, będziemy mogli na żywo zadawać pytania i obejrzeć prezentację Hydrogen. Pamiętajmy, że to tylko początek, przed nami kolejne wyzwania i nowe możliwości.

Tarik Andrukhiv
Tarik Andruchhiv - Lead Senior R&D Full Stack Developer at Brand Active.

Chcesz pracować z doświadczonymi specjalistami?

Porozmawiajmy o naszych rozwiązaniach dla Twojego biznesu.

Skontaktuj się z nami

Polecane wpisy

Audyt SEO sklepu internetowego - co zawiera i ile kosztuje?

Audyt SEO to szereg czynności analitycznych, których celem jest wykrycie błędów oraz możliwości optymalizacyjnych strony. Przedstawione rozwiązania mają przyczynić się do wzrostu widoczności strony w wynikach wyszukiwarki Google.
1.12.2021
Czytaj więcej Strzałka

Shopify Plus - kiedy nie warto?

W poniższym artykule skupimy się na omówieniu poszczególnych możliwości Shopify w zależności od pakietu oraz przedstawimy, jaka licencja w zależności od etapu rozwoju biznesu eCommerce jest dla klienta optymalna
3.11.2021
Czytaj więcej Strzałka