Jak zbudować aplikację Shopify przy wykorzystaniu PHP?

Czy PHP nadaję się do tworzenia aplikacji na Shopify?

 
W platformie Shopify aplikacje można budować przy użyciu różnych języków programowania, dziś opiszemy jak zbudować alikację przy użyciu popularnego języka PHP. Obecnie według „PopularitY of Programming Language Index” znajduje się w top 5 najbardziej popularnych języków programowania.
 

 
PHP jest webowym językiem programowania, w który możemy zbudować aplikację na Shopify. Php jest nadal bardzo popularnym językiem i posiada ogromną społeczność oraz wiele rozbudowanych frameworków, które można wykorzystać podczas budowania aplikacji.
 

Jak trudno jest zbudować aplikację na Shopify, co trzeba wiedzieć?

 
Zbudowanie aplikacji na Shopify Apps jest bardzo proste, trzeba jednak rozumieć, jak działa Api Shopify oraz, jak przeprowadzić integracje. Jeśli chcemy zaoszczędzić trochę czasu, można wykorzystać gotowe rozwiązania do połączenia aplikacji z Shopify API.
 
Pierwszym krokiem jest zbudowanie nowej aplikacji przy pomocy konta Shopify Developer, jeśli nie posiadasz jeszcze konta, możesz je założyć, odwiedzając stronę : developers.shopify.com
 
Mając już utworzoną aplikację, czas na połączenie jej z API wykorzystując otrzymane klucze API. Po wykonaniu powyższych kroków możemy zacząć prace nad Aplikacją.
 

Jak zainstalować aplikację na sklepie Shopify?

Aby połączyć nasz sklep z aplikacją, należy wykonać proces uwierzytelniania, Shopify korzysta z uwierzytelniania OAuth, które jest bardzo bezpieczną metodą komunikacji między aplikacjami. Każda aplikacja zainstalowana na sklepie ma swój unikalny klucz, który można wykorzystać tak, aby zapewnić bezpieczną komunikację w danej sesji użytkownika.
 
Potrzebne kroki:
 

 • Zbudowanie pliku obsługującego instalację aplikacji w Shopify
 •  

 • Opracowanie skryptu generującego token przy pomocy cURL(Client URL Library )
 •  

 • Opcjonalnie można zapisać token w bazie danych( należy pamiętać o względach bezpieczeństwa)
 •  

 • Stworzenie linku instalacyjnego na podstawie danych, które otrzymaliśmy
 •  

  Po wykonaniu powyższych opcji i podaniu w aplikacji linku instalacyjnego powinniśmy zobaczyć:
   

   

  Plusu i minusy wykorzystania PHP przy budowaniu aplikacji Shopify.

   
  Plusy:
  -Prędkość działania – jest szybki dlatego, że nie używa dużo zasobów systemu
  -Łatwy w użyciu – składnia jest łatwa i czytelna, podobna do języka C
  -Stabilność – jest używany przez wielu developerów, dlatego dużo błędów już jest poprawionych, a jeśli napotkamy na jakiś, to szybko znajdziemy odpowiedź dzięki ogromnemu wsparciu społeczności
  -Dużo bibliotek i frameworków do wyboru, dużo gotowych rozwiązań, które mogą nam się przydać podczas tworzenia aplikacji Shopify
  -Wbudowane moduły do połączenia z bazą danych, przyspiesza to prace developerów przy połączeniu z bazami danych
  -Świetlana przyszłość – PHP w dalszym ciągu zyskuje na popularności i w dalszym ciągu się rozwija.
   
  Minusy:
  -Brak typowania zmiennych, może to spowalniać działanie aplikacji i prowadzić do dziwnych i nieprzewidzianych błędów.
  -PHP nie jest asynchroniczny, wykonuje się linia po linii.
  -PHP jest bardzo łatwy w tworzeniu złego i bardzo niebezpiecznego kodu.
   
  Podsumowanie:
  PHP ma złą reputację przez niedoświadczonych programistów, którzy szybko mogą się nauczyć w tym języku programować, jednak piszą niepoprawny kod, który działa wolno i posiada wiele błędów, jednak gdy ktoś zna i potrafi dobrze programować w PHP, może stworzyć poprawnie działającą aplikację, która nie posiada błędów i działa szybko. Od wersji PHP 7 bardzo dużo poprawiono i język odzyskuje dobre imię. Rekomendujemy PHP do tworzenia aplikacji w Shopify.
  Jeżeli potrzebujesz aplikacji dostosowanej indywidualnie do Twoich potrzeb, nasz zespół specjalistów jest w stanie wykonać ją, dopasowując indywidualnie do Twoich potrzeb. Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do kontaktu z nami.

  Piotr Chrzan
  Frontend Developer, miłośnik nowych technologii. Na co dzień zajmuje się wdrażaniem stron i sklepów internetowych.

  Chcesz pracować z doświadczonymi specjalistami?

  Porozmawiajmy o naszych rozwiązaniach dla Twojego biznesu.

  Skontaktuj się z nami

  Polecane wpisy

  Top 3 wtyczki Shopify ułatwiające działanie w social media

  Chcesz usprawnić działania w social media? Jeśli pracujesz w oparciu o platformę Shopify, masz sporo możliwości. Poznaj 3 popularne wtyczki ułatwiające działania na Facebooku i Instagramie.
  30.09.2020
  Czytaj więcej Strzałka

  Shopify POS – sprzedawaj nie tylko online

  POS (ang. point of sale) to system i narzędzie, którego celem jest wspieranie sprzedaży poprzez kreowanie nowych kanałów dystrybucji produktów. Shopify jako ekosystem sprzedażowy nie skupia się jedynie na stricte e-commerce, ale wkracza również w sferę sprzedaży detalicznej. Czym jest Shopify POS? To aplikacja, dzięki...
  29.09.2020
  Czytaj więcej Strzałka

  Dodaj komentarz