Shopify jako ekosystem e-commerce

Shopify nie stałby się najpopularniejszą platformą e-commerce na świecie, gdyby nie zróżnicowany i bogaty ekosystem.

 

Sama platforma do sprzedaży, którą oferuje Shopify może wydawać się prostym softem, dość szczupłym rozwiązaniem, nieoferującym w swoim standardzie zbyt wiele, lecz w prostocie leży niezawodność, a w podejście headless, w które wpisuje się Shopify, daje nam znaczenie więcej możliwości niż większość platform konkurencyjnych. Shopify to również wiele niezależnych projektów, produktów i usług, chociażby takich jak Shopify App Store. Na cały ekosystem składa się również społeczność, którą tworzą developerzy, projektanci i agencje e-commerce. Kanadyjska firma dzieli się finansami i know how z całą społecznością, co daje poczucie bezpieczeństwa i wszystkich motywuje do rozwoju. Od 2022 roku ponadto mamy Shopify Markets, który merchantom pozwala jeszcze łatwiej sprzedawać na całym świecie.

 

Ponad 1 686 000 (05.2022) sklepów Shopify na całym świecie (w 09.2020 było 1 300 000), sprawia, że kanadyjską firmą interesuje się coraz więcej kolejnych agencji i developerów, którzy później dołączają do programu Shopify Partners. A to powoduje coraz większy efekt kuli śnieżnej. Jeśli Shopify utrzyma tę strategię, przyszłość wygląda bardzo ciekawie, zarówno dla merchantów, jak i partnerów, tym bardziej że rozwijane są takie projekty jak Shopify Fulfillment (odpowiednik Fulfillment by Amazon).

 

Przedstawiamy infografikę, która pozwoli lepiej zrozumieć ekosystem Shopify:

Shopify ekosystem

 

Marcin Rudzik
CEO w agencji e-commerce Brand Active, twórca podcastu „Merytorycznie o eCommerce”, mentor z zakresu e-commerce w Inkubatorach AIP. Regularnie występuje na konferencjach oraz pisze artykuły do branżowych magazynów. Z pasji strażak w jednostce OSP.

Chcesz pracować z doświadczonymi specjalistami?

Porozmawiajmy o naszych rozwiązaniach dla Twojego biznesu.

Skontaktuj się z nami

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM