Agencja e-commerce | Strategia, Marketing, Optymalizacja, Audyt

info@brandactive.pl

+48 17 770 73 96

Top

Shopify jako ekosystem e-commerce

Brand ActivePlatforma Shopify Shopify jako ekosystem e-commerce
shopify ekosystem

Shopify jako ekosystem e-commerce

Shopify nie stałby się najpopularniejszą platformą e-commerce na świecie, gdyby nie zróżnicowany i bogaty ekosystem.

Sama platforma do sprzedaży, którą oferuje Shopify może wydawać się prostym softem, dość szczupłym rozwiązaniem, nieoferującym w swoim standardzie zbyt wiele. Jednak w Shopify chodzi o coś innego. Shopify to wiele niezależnych projektów, produktów i usług, chociażby takich jak Shopify App Store. Na cały ekosystem składa się również społeczność, którą tworzą developerzy, projektanci i agencje e-commerce. Kanadyjska firma dzieli się finansami i know how z całą społecznością, co daje poczucie bezpieczeństwa i wszystkich motywuje do rozwoju.

Ponad 1 300 000 sklepów Shopify na całym świecie, sprawia, że kanadyjską firmą interesuje się coraz więcej kolejnych agencji i developerów, którzy później dołączają do programu Shopify Partners. A to powoduje coraz większy efekt kuli śnieżnej. Jeśli Shopify utrzyma tę strategię, przyszłość wygląda bardzo ciekawie, zarówno dla merchantów, jak i partnerów, tym bardziej że rozwijane są takie projekty jak Shopify Fulfillment (odpowiednik Fulfillment by Amazon).

Przedstawiamy infografikę, która pozwoli lepiej zrozumieć ekosystem Shopify:

shopify ekosystem e-commerce
Marcin Rudzik

CEO w agencji e-commerce Brand Active, właściciel sklepu internetowego strazackie.pl, a także prowadzący podcast Merytorycznie o eCommerce. Doradza i udziela konsultacji w zakresie e-commerce, a jego specjalizacje to przede wszystkim strategie i audyty e-commerce oraz customer experience management.