Shopify jako ekosystem e-commerce

Shopify nie stałby się najpopularniejszą platformą e-commerce na świecie, gdyby nie zróżnicowany i bogaty ekosystem.
 
Sama platforma do sprzedaży, którą oferuje Shopify może wydawać się prostym softem, dość szczupłym rozwiązaniem, nieoferującym w swoim standardzie zbyt wiele. Jednak w Shopify chodzi o coś innego. Shopify to wiele niezależnych projektów, produktów i usług, chociażby takich jak Shopify App Store. Na cały ekosystem składa się również społeczność, którą tworzą developerzy, projektanci i agencje e-commerce. Kanadyjska firma dzieli się finansami i know how z całą społecznością, co daje poczucie bezpieczeństwa i wszystkich motywuje do rozwoju.
 
Ponad 1 300 000 sklepów Shopify na całym świecie, sprawia, że kanadyjską firmą interesuje się coraz więcej kolejnych agencji i developerów, którzy później dołączają do programu Shopify Partners. A to powoduje coraz większy efekt kuli śnieżnej. Jeśli Shopify utrzyma tę strategię, przyszłość wygląda bardzo ciekawie, zarówno dla merchantów, jak i partnerów, tym bardziej że rozwijane są takie projekty jak Shopify Fulfillment (odpowiednik Fulfillment by Amazon).
 
Przedstawiamy infografikę, która pozwoli lepiej zrozumieć ekosystem Shopify:
 

Marcin Rudzik
CEO w agencji e-commerce Brand Active, twórca podcastu „Merytorycznie o eCommerce”, mentor z zakresu e-commerce w Inkubatorach AIP. Regularnie występuje na konferencjach oraz pisze artykuły do branżowych magazynów. Z pasji strażak w jednostce OSP.

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM