Video w content marketingu – jaką formę wybrać?

Materiały video stanowią jedną z najpopularniejszych treści w Internecie, nic więc dziwnego, że zyskały uznanie, stając się podstawą content marketingu. O czym należy pamiętać, rozpoczynając przygodę z video marketingiem?

Spójna strategia marketingowa to klucz do sukcesu. Odnosi się to także do video marketingu, który jest coraz bardziej popularną formą promocji. Aby zatem wdrożyć odpowiednie działanie, w pierwszej kolejności warto zastanowić się, z jakich form video korzystać, by osiągnąć upragniony efekt.

Decydując się na działania video marketingowe, przede wszystkim musimy pamiętać, że nie są one tożsame z reklamą, z jaką klienci mają do czynienia w telewizji. Zasadniczą różnicą jest forma przesłania- klasyczna reklama telewizyjna to działanie jednostronne, czy, jak twierdzi Gary Vaynerchuk, “jednokierunkowe wpychanie komunikatu prosto w gardło klienta”. Przeznaczeniem video marketingu powinna być natomiast interakcja z odbiorcami.

Jakie formy video warto uwzględnić w działaniach firmy?

 

  • explainer video – czyli nic innego, jak demonstracja produktu. Tego rodzaju forma idealnie sprawdza się w sytuacji, gdy chcesz w prosty, jednak atrakcyjny sposób, wyjaśnić klientowi, jak działa Twój produkt lub usługa.
  • tutorial video – jak sama nazwa wskazuje, tego rodzaju materiał powinien mieć charakter poradnikowy. Tworząc tutorial video nie musisz ograniczać się wyłącznie np.: do zaprezentowania sposobu, w jaki działa oferowany przez Ciebie produkt. Tego typu forma świetnie sprawdza się także w przypadku przygotowywania filmów szkoleniowych, czy działań, które nie są w pełni związane z marką, jednak ściśle nawiązują do branży, w której działasz- to idealna forma podzielenia się z klientem doświadczeniem firmy.
  • referencje – decydując się na skorzystanie z oferty firmy, klient, poza zaznajomieniem się z ofertą, posiłkuje się także opiniami innych osób. Umieszczanie na stronie firmy referencji w formie video staje się normą – tego rodzaju przekaz jest nie tylko bardziej wiarygodny, ale i interesujący.
  • webinar – forma szkoleń online staje się coraz częściej wykorzystywanym rodzajem video. Mimo, że, w zestawieniu z klasycznymi szkoleniami twarzą w twarz, webinar jest dość ograniczoną formą, daje duże pole do popisu. Przede wszystkim daje możliwość edukacji i, co najważniejsze, automatycznego wejścia w interakcję z odbiorcą.

Główną zaletą video jest bez wątpienia to, że angażuje odbiorcę w maksymalnym stopniu przy minimalnym jego wysiłku. Dodatkowo to przekaz video angażuje zmysły potencjalnego klienta, wywołując emocje, a to właśnie one najczęściej wpływają na podjęcie decyzji o zakupie produktu lub skorzystaniu z oferty. Aby jednak osiągnąć upragniony efekt, decydując się na wdrożenie video marketingu, przede wszystkim musisz skupić się na tym, jak efektywnie wykorzystać tę formę przekazu, by równocześnie budować świadomośc marki, społeczność oraz zaangażowanie.

Agnieszka Waliłko
Content specialist. Pasjonatka pisania, na co dzień zajmuje się tworzeniem treści i prowadzeniem kanałów Social Media.

Chcesz pracować z doświadczonymi specjalistami?

Porozmawiajmy o naszych rozwiązaniach dla Twojego biznesu.

Skontaktuj się z nami

Polecane wpisy

RODO w sklepie internetowym

Do rozpoczęcia stosowania Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., czyli w skrócie “RODO”, zostało niewiele ponad dwa tygodnie. To zatem ostatni moment, aby przygotować swój sklep internetowy do nowych regulacji unijnych. Co prawda, RODO nie oznacza dla handlu elektronicznego rewolucji, jednak jednocześnie nie jest to temat, który można zlekceważyć. Jakie zmiany zatem powinniśmy wprowadzić w swoim sklepie?
7.05.2018
Czytaj więcej Strzałka

Prowadzenie bloga w sklepie internetowym – czy warto?

Chcesz efektywnie generować ruch w sklepie internetowym? Poza odpowiednią reklamą i pozycjonowaniem, nie zapomnij o content marketingu. Jednym z rozwiązań jest prowadzenie bloga. Czy takie działanie jest skuteczne?
4.04.2018
Czytaj więcej Strzałka

Dodaj komentarz