O nas

Wspieramy eCommerce i zwiększamy sprzedaż.
Specjalizujemy się w eCommerce co jest nie tylko naszą pracą, ale i pasją. Jesteśmy praktykami biznesu ponieważ posiadamy również własne sklepy internetowe. To sprawia, że znamy potrzeby właścicieli sklepów internetowych tych mniejszych jak i tych większych. Nie jesteśmy typową agencją interaktywną, dostarczamy usługi w zupełnie nowej formule, która skutecznie podnosi sprzedaż naszych klinetów.

Najnowsze artykuły

Tworzymy e-sklepy i zwiększamy sprzedaż

biuro@brandactive.pl

+48 17 770 73 96

0
  • Brak produktów w koszyku
Top
Brand ActivePromocja sklepu Video w content marketingu – jaką formę wybrać?

Video w content marketingu – jaką formę wybrać?

Materiały video stanowią jedną z najpopularniejszych treści w Internecie, nic więc dziwnego, że zyskały uznanie, stając się podstawą content marketingu. O czym należy pamiętać, rozpoczynając przygodę z video marketingiem?

 

Spójna strategia marketingowa to klucz do sukcesu. Odnosi się to także do video marketingu, który jest coraz bardziej popularną formą promocji. Aby zatem wdrożyć odpowiednie działanie, w pierwszej kolejności warto zastanowić się, z jakich form video korzystać, by osiągnąć upragniony efekt.

Decydując się na działania video marketingowe, przede wszystkim musimy pamiętać, że nie są one tożsame z reklamą, z jaką klienci mają do czynienia w telewizji. Zasadniczą różnicą jest forma przesłania- klasyczna reklama telewizyjna to działanie jednostronne, czy, jak twierdzi Gary Vaynerchuk, “jednokierunkowe wpychanie komunikatu prosto w gardło klienta”. Przeznaczeniem video marketingu powinna być natomiast interakcja z odbiorcami.

 

Jakie formy video warto uwzględnić w działaniach firmy?

 

  • explainer video – czyli nic innego, jak demonstracja produktu. Tego rodzaju forma idealnie sprawdza się w sytuacji, gdy chcesz w prosty, jednak atrakcyjny sposób, wyjaśnić klientowi, jak działa Twój produkt lub usługa.
  • tutorial video – jak sama nazwa wskazuje, tego rodzaju materiał powinien mieć charakter poradnikowy. Tworząc tutorial video nie musisz ograniczać się wyłącznie np.: do zaprezentowania sposobu, w jaki działa oferowany przez Ciebie produkt. Tego typu forma świetnie sprawdza się także w przypadku przygotowywania filmów szkoleniowych, czy działań, które nie są w pełni związane z marką, jednak ściśle nawiązują do branży, w której działasz- to idealna forma podzielenia się z klientem doświadczeniem firmy.
  • referencje – decydując się na skorzystanie z oferty firmy, klient, poza zaznajomieniem się z ofertą, posiłkuje się także opiniami innych osób. Umieszczanie na stronie firmy referencji w formie video staje się normą – tego rodzaju przekaz jest nie tylko bardziej wiarygodny, ale i interesujący.
  • webinar – forma szkoleń online staje się coraz częściej wykorzystywanym rodzajem video. Mimo, że, w zestawieniu z klasycznymi szkoleniami twarzą w twarz, webinar jest dość ograniczoną formą, daje duże pole do popisu. Przede wszystkim daje możliwość edukacji i, co najważniejsze, automatycznego wejścia w interakcję z odbiorcą.

 

Główną zaletą video jest bez wątpienia to, że angażuje odbiorcę w maksymalnym stopniu przy minimalnym jego wysiłku. Dodatkowo to przekaz video angażuje zmysły potencjalnego klienta, wywołując emocje, a to właśnie one najczęściej wpływają na podjęcie decyzji o zakupie produktu lub skorzystaniu z oferty. Aby jednak osiągnąć upragniony efekt, decydując się na wdrożenie video marketingu, przede wszystkim musisz skupić się na tym, jak efektywnie wykorzystać tę formę przekazu, by równocześnie budować świadomośc marki, społeczność oraz zaangażowanie.

 

Agnieszka Waliłko