340 mln USD na reklamy Google Ads dla małych i średnich firm

Google premiuje aktywnych reklamodawców

W ramach akcji walki z koronawirusem Google przekaże w sumie 340 milionów USD wszystkim małym i średnim firmom, którzy aktywnie korzystali z konta Google Ads w ciągu ostatniego roku. Dzięki dodatkowym środkom na kampanie w Google firmy będą mogły zmniejszyć koszty utrzymywania kontaktu z klientami.

 

Dla kogo wsparcie w Google Ads?

 

Wszystkie małe i średnie firmy, które aktywnie reklamowały swoje biznesy w Google Ads bezpośrednio lub za pośrednictwem partnera w ciągu 10 z 12 miesięcy w 2019 roku oraz w styczniu i/lub lutym 2020 roku, a przy tym przestrzegały zasad Google, zostaną nagrodzone bonusem na kolejne kampanie reklamowe.

 

Kiedy zostanie wprowadzona pomoc?

 

Jak donosi sam Google, bonusy reklamowe będą wprowadzane od końca maja. Powiadomienia o przyznaniu środków będą umieszczane bezpośrednio na kontach Google Ads.

 

Ile środków na reklamę Google Ads dostanę?

 

Ostateczna kwota przyznanego bonusu od Google nie będzie stała i zależeć będzie od:

  • wcześniejszych wydatków na reklamę w Google
  • kraju i waluty, w które założone zostało konto w Google Ads

 

Do kiedy mogę wykorzystać środki

 

Dodatkowe środki na reklamę w Google mogą zostać wykorzystane do końca 2020 roku.

Źródło:

https://support.google.com/google-ads/answer/9803410?hl=en&fbclid=IwAR0X29QpIQuyDdTFDBFgzhtcIHp3uwTw9Y4aFlntFnYgaBtIF3OQWwqqUb0

https://www.blog.google/inside-google/company-announcements/commitment-support-small-businesses-and-crisis-response-covid-19/?fbclid=IwAR3_UwxhLHpI2OhtVqtSn6lMKKjjefyMa-opNAqCWTRJuXxa62oqPZUQWJ0

PPC Specialist. Od ponad 8 lat związana z branżą SEM. Pasjonatka cyfr, szczególnie mnożenia - ruchu, konwersji i przychodów klientów. Na co dzień kreuje i optymalizuje kampanie w Google Ads i Facebook Ads, wyciskając z nich maksimum przy minimalnym wkładzie klienta.

Chcesz pracować z doświadczonymi specjalistami?

Porozmawiajmy o naszych rozwiązaniach dla Twojego biznesu.

Skontaktuj się z nami

Polecane wpisy

Opcja bezpłatnej promocji produktów w Google Ads

Niezależnie od tego, czy aktualnie prowadzisz kampanie produktowe w Google, czy dopiero chcesz spróbować, od przyszłego tygodnia produkty w Google możesz promować bezpłatnie! Wsparcie dla firm od Google Już od przyszłego poniedziałku wyniki wyszukiwania na karcie Zakupy Google będą stanowić głównie bezpłatne oferty. Tym akcentem Google chce..
24.04.2020
Czytaj więcej Strzałka

Pełny Mobile First Index. Od września 2020 tylko strony mobilne

Google wystosowało oświadczenie, które dotyczy nowych zasad indeksowania stron. Jak wynika z danych Google - 70% stron nadaje się idealnie do indeksowania na urządzeniach mobilnych. Podanie konkretnej daty wprowadzenia zmian indeksowania ma zmotywować tych, którzy do tej pory nie zdecydowali się na dostosowanie strony do
15.04.2020
Czytaj więcej Strzałka

Dodaj komentarz