Aktualizacja głównego algorytmu Google rozpoczęta – Czerwiec 2019

W niedzielę 2 czerwca Google opublikował informację o aktualizacji głównego algorytmu. Zapowiadana aktualizacja została wdrożona 3 czerwca. Jej oficjalna nazwa to: June 2019 Core Update.
 

 

Cele June 2019 Core Update

 

Wprowadzona aktualizacja ma na celu ulepszenie sposobu, w jaki Google rozumie wyszukiwane przez użytkowników hasła oraz strony internetowe obecne w wynikach wyszukiwania. Po aktualizacji użytkownicy powinni otrzymywać szybsze oraz bardziej trafne odpowiedzi.
 

Czy czerwcowa aktualizacja może mieć również związek z linkami?

 
Jako, że algorytm Pingwin, który odpowiada za jakość odnośników do stron, jest częścią głównego algorytmu Google to istnieją spekulację, że wdrożone zmiany mogą być również związane z linkami. Informacje dotyczące tego, że ulepszenie algorytmu Pingwin jest częścią czerwcowych aktualizacji nie zostały jednak nigdzie potwierdzone.

 

Co oznaczają wprowadzone zmiany dla właścicieli sklepów internetowych?

 

W oficjalnym komunikacie Google określono, że proces wdrażania algorytmu potrwa kilka dni, dlatego zalecamy aby w ciągu najbliższego tygodnia monitorować i analizować ruch, widoczność strony oraz możliwe wahania w pozycjach fraz. Pozwoli to określić czy wprowadzone zmiany dotknęły Twojego sklepu internetowego. Jeśli zauważysz spadki w wynikach swojej witryny, to niestety najpewniej szybka poprawa wyników nie będzie możliwa. Odpowiednim działaniem jest prowadzenie długookresowych, strategicznych działań SEO.

 

Interesuje Cię usługa pozycjonowania e-commerce? Przeczytasz o niej tutaj.

Chcesz być na bierząco? Zapisz się do naszego newslettera

Zapis

W Brand Active na stanowisku Specjalista SEO. Na co dzień opiekuje się projektami SEO, przygotowuje analizy i rekomendacje związane z optymalizacją stron klientów oraz monitoruje prowadzone działania.

Chcesz pracować z doświadczonymi specjalistami?

Porozmawiajmy o naszych rozwiązaniach dla Twojego biznesu.

Skontaktuj się z nami

Polecane wpisy

Brand Active członkiem Izby Gospodarki Elektronicznej

W kwietniu 2019 r. dołączyliśmy do grona członków Izby Gospodarki Elektronicznej - organizacji działającej na rzecz rozwoju polskiej branży e-commerce. To dla nas zaszczyt, że będziemy mogli uczestniczyć w projektach e-Izby i tworzyć silną społeczność cyfrową. "Cieszymy się, że agencja Brand Active dołączyła do Izby Gospodarki
9.05.2019
Czytaj więcej Strzałka

Criteo niedocenionym narzędziem do retargetingu w Polsce?

Na firmę, a zarazem narzędzie Criteo napotkałem się pewien czas temu podczas audytów e-commerce, które przeprowadzałem w dwóch sklepach internetowych. W jednym przypadku w branży fashion współczynnik konwersji na wysokim poziomie robił wrażenie, natomiast w drugim przypadku, w branży elektronarzędzi, zakupy były znikome.
2.05.2019
Czytaj więcej Strzałka

Dodaj komentarz