Agencja e-commerce | Strategia, Marketing, Optymalizacja, Audyt

info@brandactive.pl

+48 17 770 73 96

Top

Google Shopping Actions nowy marketplace już wkrótce!

Brand ActiveNewsy Google Shopping Actions nowy marketplace już wkrótce!

Google Shopping Actions nowy marketplace już wkrótce!

Google shopping funkcjonuje już od kliku lat i dobrze jest znany sprzedawcom oraz konsumentom. Usługa, od której zaczęli to Product Listing Ads (PLA). Są to reklamy produktowe wyświetlające się w górnej części wyszukiwarki Google, rozliczane w formie CPC. Do chwili obecnej usługa Google shopping ewoluowała do oddzielnej zakładki, na której klienci mogą robić bezpośrednio zakupy. Teraz Google chce pójść krok dalej i wystartować z marketplacem, na wzór Amazona. Pierwszym rynkiem będzie Francja, gdzie niebawem ruszą wstępne testy.

Google

Największym konkurentem Google,  jest obecnie Amazon. Z roku na rok zainteresowanie gigantem rośnie. Obecnie jest to najwyżej wyceniana marka (stan na 2018 rok ok. 150 mld $, wg portalu forsal.pl). Jednak Google nie chce czekać i od początku 2019 zaczyna testy Google Shopping Actions na rynku francuskim. Jak podaje portal ecommercemag.fr pierwszymi klientami nowej usługi będą Auchan, Boulanger, Carrefour i Fnac Darty. Na rozwiązaniu Google, najbardziej powinni skorzystać klienci.

 

Jak pokazują badania na rynku Amerykańskim oraz w czołowych krajach UE, Amazon ma wciąż największy udział w rynku e-commerce, dyktując tym samym wysokie ceny za sprzedaż za pośrednictwem swojej platformy. Obecnie prowizja od sprzedaży wynosi średnio około 15%. Dodatkowy marketplace mógłby spowodować migrację części sprzedających z Amazona do Google Shopping Actions. Zwłaszcza, że, jak zapewnia Google, ceny mają być mocno konkurencyjne.  Nie możemy zapominać również o  facebook marketplace, który nie zachwycił i wciąż nie podbił rynku.

 

Jak będzie działać Google Shopping Actions? Google zajmie się obsługą płatności, przygotowaniem interfejsu oraz integracji. Kupującym zostanie obsługa klientów oraz obsługa logistyczna zamówień. Więcej informacji zostanie ujawnionych po pierwszych testach we Francji.

 

Czy allegro  i Amazon mogą czuć się zagrożeni? Wydaje się, że na razie nie powinni mieć powodu do obaw, czas pokaże czy Google Shopping Actions się przyjmie. Na pewno warto śledzić poczynania giganta od początku.

Źródła: www.acquisio.com, www.ecommercemag.fr, mensis.pl, forsal.pl

 

Chcesz otrzymywać informacje o ważnych zmianach eCommerce?
Dołącz do subskrybentów i bądź na bieżąco
Subskrybując wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości e-commerce, poradników, informacji o usługach i promocjach Brand Active.
Grzegorz Sękowski

W Brand Active na stanowisku E-Commerce Specialist. Prywatnie sprzedaje na Allegro i w ten sposób rozwija swoje umiejętności e-commerce od strony praktycznej. Pasjonata nowych technologi i e-handlu. Specjalizuje się w tworzeniu analiz i w modelowaniu layoutów.