Koniec wsparcia dla systemów Magento 1.x – co dalej?

Zapowiadany dwa lata temu termin końca wsparcia dla systemów Magento 1.x (wydania Enterprise i Open Source) zbliża się nieuchronnie. 30 czerwca 2020 roku Adobe oficjalnie kończy wsparcie i wycofuje z eksploatacji systemy Magento 1.x (EOL).
 

Z czym wiąże się ta zmiana?

 
Wraz z tym dniem kończy się oficjalna pomoc techniczna i wydawanie aktualizacji zabezpieczających. W związku z tym sklepy zbudowane na silniku Magento 1.x :

  • nie będą spełniać wymogów PCI DSS Requirements 6.1 i 6.2, co jest niezbędne do stosowania wszystkich poprawek zabezpieczeń przekazywanych przez dostawców,
  • nie zostaną utworzone nowe uaktualnienia kodów ani poprawki zabezpieczeń, więc witryna może być niestabilna i podatna na ataki,
  • zainstalowane dodatki, rozszerzenia i wtyczki mogą przestać działać stabilnie lub być niedostępne,
  • bramki płatności mogą przestać być dostępne lub mogą pojawić się komunikaty o zagrożeniu ujawnienia danych,
  • witryny staną się bardziej podatne na zagrożenia, zwiększy się ryzyko ujawnienia danych.

 

Co zatem należy zrobić ?

 
Jak najszybciej podjąć decyzję o migracji z obecnej wersji Magento 1 do nowszej wersji lub przejść na inne rozwiązania. W obecnym okresie czasowym czas na migracje jest mocno skrócony, więc najlepszym rozwiązaniem wydają się systemy SaaS, gdzie TTM jest najkrótszy.
 
Obecne trendy w migracji (https://trends.builtwith.com/shop/Shopify-Plus/Market-Share) jednoznacznie wskazują, iż użytkownicy Magento najczęściej migrują na środowisko Shopify PLUS

Piotr Znamirowski
Head of Business Analysis | Od wielu lat prowadzi konsultacje i nadzór nad wdrożeniami oraz integracjami w obszarze e-commerce. Zawsze poszukuje sposobu optymalizacji i automatyzacji procesów IT. Poprzez bliski kontakt z developerami, klientami i ich projektami, optymalizuje i rozwija ich systemy ecommerce. Obecnie jest odpowiedzialny za przeprowadzenie analiz przedwdrożeniowych, budując architekturę przyszłych systemów e-commerce.

Chcesz pracować z doświadczonymi specjalistami?

Porozmawiajmy o naszych rozwiązaniach dla Twojego biznesu.

Skontaktuj się z nami

Polecane wpisy

Facebook Shop- nowy kanał sprzedaży

W środę (20.05.2020) na wideokonferencji twórca Facebook’a, Mark Zuckerberg, ogłosił, że łącząc siły z Tobiasem Lütke – CEO Shopify, który również obecny był podczas tej transmisji na żywo- stworzyli nowy, bezpłatny kanał sprzedaży dla przedsiębiorców i właścicieli sklepów online.
22.05.2020
Czytaj więcej Strzałka

Brand Active w Allegro Ads Partner

Kwiecień kolejnym miesiącem sukcesów - zespół Brand Active bogatszy o certyfikaty ukończenia kursu Allegro Ads Partner dla agencji w Akademii Allegro. Allegro Ads Partner to program dla doświadczonych agencji, które zdobyły certyfikat potwierdzający profesjonalną wiedzę z obszaru rozwiązań reklamowych w Allegro Ads i spełniają kryteria wyznaczone..
30.04.2020
Czytaj więcej Strzałka

Dodaj komentarz