Płatności PayU dostępne w Shopify [Aktualizacja 2022]

[AKTUALIZACJA: 07.06.2022]

 

Shopify to jedna z najszybciej rozwijających się platform e-commerce, na silniku której stoi ponad 600 000 internetowych sklepów wraz z ponad 1 000 000 aktywnych użytkowników.

Tworzenie e-biznesu w oparciu o platformę Shopify staje się coraz bardziej popularne w Europie, w tym również w naszym kraju. Wielu polskich przedsiębiorców decyduje się na zagraniczną ekspansję przy pomocy Shopify. Jednak większość z nich rezygnuje, zdając sobie sprawę z ograniczeń, które napotykają przy wprowadzenia popularnych w Polsce metod płatności online.

Jakie zatem opcje płatności mają dotychczas polscy właściciele sklepów online, którzy chcieliby stworzyć sklep w oparciu o wspomnianą platformę? Lista wspieranych przez Shopify metod płatności w Polsce jest długa i zawiera m.in. 2Checkout, BitPay, MultiSafepay, PayPal Express Checkout, WorldPay, ePay, PAYMILL czy Skrill.

 

Na jakie rozwiązania mogą liczyć polscy przedsiębiorcy?

Co mają zrobić zatem przedsiębiorcy, którzy bez możliwości wdrożenia popularnych polskich metod płatności, nie wyobrażają sobie uruchomienia sklepu Shopify? Opcje są trzy:

Można skorzystać z gotowej integracji PayLane. Płatności są wbudowane w systemie Shopify. Jeśli chcesz uzyskać niższą prowizję daj nam znać info@brandactive.pl
Można zlecić przygotowanie integracji (PayU, tPay, Przelewy24), której jednorazowy koszt zaczyna się od 990 zł netto. Jeśli masz taką potrzebę – napisz do nas info@brandactive.pl
Trzecia opcja to płatności Stripe, które w 2019 roku oficjalnie weszły do Polski. Nie są jeszcze tak popularne, ale świetnie współpracują z Shopify. Również jest gotowa integracja w Shopify.

 

PayU już wkrótce dostępne?

Nasuwa się pytanie, kiedy będzie możliwe zintegrowanie najbardziej popularnej metody płatności online w Polsce, czyli PayU ze sklepem na silniku Shopify? Z nieoficjalnego źródła udało nam się dowiedzieć, że takie działania zaplanowane są na drugi kwartał 2019 roku!

Pozostaje nam więc czekać i liczyć, że już wkrótce Shopify zacznie wspierać PayU i większość polskich przedsiębiorców, którzy nie byli przekonani, co do założenia sklepu na tej platformie, przestanie mieć obiekcje.

 

Integracja Shopify – PayU już możliwa

AKTUALIZACJA (07.03.19): Już jest możliwości integracji Shopify z systemem płatności PayU, jeśli masz taką potrzebę daj nam znać pisząc na maila – info@brandactive.pl

 

AKTUALIZACJA (01.08.20): Shopify polskie płatności już dostępne! Wybierz płatności korzystne dla Twojego biznesu:

  • Blue Media
  • PayU
  • Przelewy24

W 2022 roku PayU aktywne w panelu Shopify

AKTUALIZACJA (07.06.22): W 2022 roku aktywne z poziomu panelu administarcyjnego sklepu mają być wybrane, najpopularniejsze, polskie formy płatności. Ich wdrożenie nie będzie wymagało wykorzystywania zewnętrznego narzędzia.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera

Zapis

Zofia Komada
Head of Sales w Brand Active. Związana z branżą eCommerce od 7 lat, doradza klientom zagranicznym i polskim w doborze systemu sklepu internetowego. Prowadzi konsultacje w obrębie Shopify Plus, prezentując możliwości platformy, jej mocne strony, przewagi konkurencyjne, ale również ograniczenia. Koordynowała działania wdrożeniowe i marketingowe m.in. w projektach Decathlon, Klinika La Perla, Lestello, Manufaktura w Bolesławcu czy Viola Hair Extensions.

Chcesz pracować z doświadczonymi specjalistami?

Porozmawiajmy o naszych rozwiązaniach dla Twojego biznesu.

Skontaktuj się z nami

Polecane wpisy

Ceneo podnosi stawki za kliknięcie od stycznia 2019 roku

Ceneo, które istnieje od 13 lat jest drugim co do wielkości serwisem e - commerce w Polsce. Posiada około 25 mln aktywnych ofert, 18 000 e-sklepów oraz 14 mln zaufanych opinii. Od 2009 roku program "zaufanych opinii" ewoluował do największej bazy rzetelnych opinii w Polsce.
7.12.2018
Czytaj więcej Strzałka

Szybkie zwroty inPost, czy ktoś z nich korzysta?

Inpost wprowadził już kilka lat temu usługę szybkie zwroty dla klientów sklepów internetowych. Szybkie zwroty umożliwia zwroty zakupionych towarów do wybranych sklepów internetowych całkowicie za darmo. Dla kupujących w wybranych sklepach internetowych, czyli sklepach które mają umowę partnerską z inPost szybkie zwroty dają możliwość zwrotu lub wymiany zakupionego
19.11.2018
Czytaj więcej Strzałka

Dodaj komentarz