Płatności PayU dostępne w Shopify [Aktualizacja 2022]

[AKTUALIZACJA: 07.06.2022]

 

Shopify to jedna z najszybciej rozwijających się platform e-commerce, na silniku której stoi ponad 600 000 internetowych sklepów wraz z ponad 1 000 000 aktywnych użytkowników.

Tworzenie e-biznesu w oparciu o platformę Shopify staje się coraz bardziej popularne w Europie, w tym również w naszym kraju. Wielu polskich przedsiębiorców decyduje się na zagraniczną ekspansję przy pomocy Shopify. Jednak większość z nich rezygnuje, zdając sobie sprawę z ograniczeń, które napotykają przy wprowadzenia popularnych w Polsce metod płatności online.

Jakie zatem opcje płatności mają dotychczas polscy właściciele sklepów online, którzy chcieliby stworzyć sklep w oparciu o wspomnianą platformę? Lista wspieranych przez Shopify metod płatności w Polsce jest długa i zawiera m.in. 2Checkout, BitPay, MultiSafepay, PayPal Express Checkout, WorldPay, ePay, PAYMILL czy Skrill.

 

Na jakie rozwiązania mogą liczyć polscy przedsiębiorcy?

Co mają zrobić zatem przedsiębiorcy, którzy bez możliwości wdrożenia popularnych polskich metod płatności, nie wyobrażają sobie uruchomienia sklepu Shopify? Opcje są trzy:

Można skorzystać z gotowej integracji PayLane. Płatności są wbudowane w systemie Shopify. Jeśli chcesz uzyskać niższą prowizję daj nam znać info@brandactive.pl
Można zlecić przygotowanie integracji (PayU, tPay, Przelewy24), której jednorazowy koszt zaczyna się od 990 zł netto. Jeśli masz taką potrzebę – napisz do nas info@brandactive.pl
Trzecia opcja to płatności Stripe, które w 2019 roku oficjalnie weszły do Polski. Nie są jeszcze tak popularne, ale świetnie współpracują z Shopify. Również jest gotowa integracja w Shopify.

 

PayU już wkrótce dostępne?

Nasuwa się pytanie, kiedy będzie możliwe zintegrowanie najbardziej popularnej metody płatności online w Polsce, czyli PayU ze sklepem na silniku Shopify? Z nieoficjalnego źródła udało nam się dowiedzieć, że takie działania zaplanowane są na drugi kwartał 2019 roku!

Pozostaje nam więc czekać i liczyć, że już wkrótce Shopify zacznie wspierać PayU i większość polskich przedsiębiorców, którzy nie byli przekonani, co do założenia sklepu na tej platformie, przestanie mieć obiekcje.

 

Integracja Shopify – PayU już możliwa

AKTUALIZACJA (07.03.19): Już jest możliwości integracji Shopify z systemem płatności PayU, jeśli masz taką potrzebę daj nam znać pisząc na maila – info@brandactive.pl

 

AKTUALIZACJA (01.08.20): Shopify polskie płatności już dostępne! Wybierz płatności korzystne dla Twojego biznesu:

  • Blue Media
  • PayU
  • Przelewy24

W 2022 roku PayU aktywne w panelu Shopify

AKTUALIZACJA (07.06.22): W 2022 roku aktywne z poziomu panelu administarcyjnego sklepu mają być wybrane, najpopularniejsze, polskie formy płatności. Ich wdrożenie nie będzie wymagało wykorzystywania zewnętrznego narzędzia.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera

Zapis

Zofia Komada
E-commerce Manager, od lat związana ze światem start-up'ów i branżą handlu internetowego. Pasjonatka nowych technologii i wdrażania niekonwencjonalnych rozwiązań. Na co dzień zajmuje się koordynowaniem działań w projektach e-commerce i poszukiwaniem najskuteczniejszych metod dotarcia do klientów.

Chcesz pracować z doświadczonymi specjalistami?

Porozmawiajmy o naszych rozwiązaniach dla Twojego biznesu.

Skontaktuj się z nami

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM