Szybkie zwroty inPost, czy ktoś z nich korzysta?

Inpost wprowadził już kilka lat temu usługę szybkie zwroty dla klientów sklepów internetowych. Szybkie zwroty umożliwia zwroty zakupionych towarów do wybranych sklepów internetowych całkowicie za darmo.

 

Dla kupujących w wybranych sklepach internetowych, czyli sklepach które mają umowę partnerską z inPost szybkie zwroty dają możliwość zwrotu lub wymiany zakupionego towaru za darmo w jednym z wybranych paczkomatów. Na stronie szybkiezwroty.pl z pośród dostępnych sklepów wystarczy wybrać ten w którym robiliśmy zakupy. Na adres mailowy otrzymujemy kod dzięki któremu możemy nadać przesyłkę w dowolnym paczkomacie. Cała operacja przebiega bardzo sprawnie, a usługa jest bezpłatna dla kupujących. Największe marki, które już korzystają z szybkich zwrotów: eObuwie, Samsung, Wólczanka.


Źródło: ScreenShot szybkiezwroty.pl

inPost szybkie zwroty – jak to działa?

Sama usługa wygląda ciekawie i po wdrożeniu działa sprawnie. Szybkie zwroty w inPost dają możliwość nadania przesyłki bez drukowania zbędnych formularzy. Wielkość paczki można ustawić z pozycji panelu paczkomatu.

Praktycznie w każdym e-sklepie mamy prawo do zwrotu towaru do 14 dni. Coraz więcej sprzedających wprowadza darmowe zwroty, wydłużając termin nawet do 30 dni przez co zakupy stają się jeszcze bardziej atrakcyjne. Wydaje się, że popyt na usługę inPost paczkomaty szybkie zwroty jest duży, więc dlaczego tak mało się o tym słyszy, skoro jest na rynku już od kilku lat?

Żródła: spidersweb.pl, inPost.pl

Chcesz być na bierząco? Zapisz się do naszego newslettera

Zapis

Grzegorz Sękowski
W Brand Active na stanowisku E-Commerce Manager. Na codzień zajmuje się koordynacją działań specjalistów ds. marketingu, audytami e-commerce, wdrażaniem sprzedaży na marketplace oraz porównywarkach cenowych. Prywatnie właściciel marki pościelowej Napnell.

Polecane wpisy

Chcesz pracować z doświadczonymi specjalistami?

Porozmawiajmy o naszych rozwiązaniach dla Twojego biznesu.

Skontaktuj się z nami

Dodaj komentarz

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM