Agencja e-commerce | Strategia, Marketing, Optymalizacja, Audyt

info@brandactive.pl

+48 17 770 73 96

Top

Shoper udostępnia płatności Google Pay

Brand ActiveAktualności Shoper udostępnia płatności Google Pay
shoper google pay

Shoper udostępnia płatności Google Pay

25 lipca 2019 roku podczas śniadania biznesowego w Warsaw Financial Center, Google, Shoper oraz Blue Media wspólnie poinformowali, że jeszcze na przełomie lipca/sierpnia 2019 roku na platformie Shoper zostaną udostępnione płatności Google Pay. 

 

Google Pay charakteryzuje się prostotą i przede wszystkim możliwością bardzo szybkiego dokonywania płatności online, o ile wcześniej nasza karta płatnicza jest zapamiętana w przeglądarce lub w urządzeniu mobilnym. Jak wynika ze statystyk zdecydowana większość użytkowników urządzeń opartych o system Android już taką kartę ma wpiętą, więc potencjalnych osób gotowych do korzystania z Google Pay jest bardzo dużo.

 

Google Pay okazuje się być dobrą alternatywą dla płatności Blik, również na platformie Shoper. Blik zyskał bardzo dużą popularność m.in. z powodu szybkiej możliwości zapłaty, jednak jak się okazuje dzięki Google Pay przelew online jest jeszcze szybszy.

 

Informacja o współpracy Google Pay z Shoper jest o tyle istotna, gdyż na silniku Shoper działa obecnie ponad 13 tysięcy e-sklepów, co firmę Dreamcommerce stawia w roli lidera rozwiązań SaaS dla e-commerce. W przedsięwzięciu obecny jest również operator płatniczy, firma Blue Media, która z Shoperem współpracuje już znacznie dłużej dostarczając obsługę Płatności Shoper.

 

Uważamy, że rozwój płatności w Shoper pozytywnie przyczyni się do zakupów na tej platformie, wszystkie raporty wskazują, że szybkie płatności online to podstawa, a kupujący z nich korzystają i będą jeszcze częściej korzystać jeśli płatności będą łatwe, szybkie oraz bezpieczne. Zastanawiamy się jedynie jak planowana dyrektywa PSD2 wpłynie na takie rozwiązania, a czym jest PSD2 i jak wpłynie na rynek płatności, o tym napiszemy już niebawem.

 

Chcesz otrzymywać informacje o ważnych zmianach eCommerce?
Dołącz do subskrybentów i bądź na bieżąco
Subskrybując wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości e-commerce, poradników, informacji o usługach i promocjach Brand Active.
Marcin Rudzik

CEO w agencji e-commerce Brand Active, właściciel sklepu internetowego strazackie.pl, a także prowadzący podcast Merytorycznie o eCommerce. Doradza i udziela konsultacji w zakresie e-commerce, a jego specjalizacje to przede wszystkim strategie i audyty e-commerce oraz customer experience management.