Shoper udostępnia płatności Google Pay

25 lipca 2019 roku podczas śniadania biznesowego w Warsaw Financial Center, Google, Shoper oraz Blue Media wspólnie poinformowali, że jeszcze na przełomie lipca/sierpnia 2019 roku na platformie Shoper zostaną udostępnione płatności Google Pay.

 

Google Pay charakteryzuje się prostotą i przede wszystkim możliwością bardzo szybkiego dokonywania płatności online, o ile wcześniej nasza karta płatnicza jest zapamiętana w przeglądarce lub w urządzeniu mobilnym. Jak wynika ze statystyk zdecydowana większość użytkowników urządzeń opartych o system Android już taką kartę ma wpiętą, więc potencjalnych osób gotowych do korzystania z Google Pay jest bardzo dużo.

 

Google Pay okazuje się być dobrą alternatywą dla płatności Blik, również na platformie Shoper. Blik zyskał bardzo dużą popularność m.in. z powodu szybkiej możliwości zapłaty, jednak jak się okazuje dzięki Google Pay przelew online jest jeszcze szybszy.

 

Informacja o współpracy Google Pay z Shoper jest o tyle istotna, gdyż na silniku Shoper działa obecnie ponad 13 tysięcy e-sklepów, co firmę Dreamcommerce stawia w roli lidera rozwiązań SaaS dla e-commerce. W przedsięwzięciu obecny jest również operator płatniczy, firma Blue Media, która z Shoperem współpracuje już znacznie dłużej dostarczając obsługę Płatności Shoper.

 
Uważamy, że rozwój płatności w Shoper pozytywnie przyczyni się do zakupów na tej platformie, wszystkie raporty wskazują, że szybkie płatności online to podstawa, a kupujący z nich korzystają i będą jeszcze częściej korzystać jeśli płatności będą łatwe, szybkie oraz bezpieczne. Zastanawiamy się jedynie jak planowana dyrektywa PSD2 wpłynie na takie rozwiązania, a czym jest PSD2 i jak wpłynie na rynek płatności, o tym napiszemy już niebawem.

Marcin Rudzik
CEO w agencji e-commerce Brand Active, twórca podcastu „Merytorycznie o eCommerce”, mentor z zakresu e-commerce w Inkubatorach AIP. Regularnie występuje na konferencjach oraz pisze artykuły do branżowych magazynów. Z pasji strażak w jednostce OSP.

Chcesz pracować z doświadczonymi specjalistami?

Porozmawiajmy o naszych rozwiązaniach dla Twojego biznesu.

Skontaktuj się z nami

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM