Shoper udostępnia płatności Google Pay

25 lipca 2019 roku podczas śniadania biznesowego w Warsaw Financial Center, Google, Shoper oraz Blue Media wspólnie poinformowali, że jeszcze na przełomie lipca/sierpnia 2019 roku na platformie Shoper zostaną udostępnione płatności Google Pay.

 

Google Pay charakteryzuje się prostotą i przede wszystkim możliwością bardzo szybkiego dokonywania płatności online, o ile wcześniej nasza karta płatnicza jest zapamiętana w przeglądarce lub w urządzeniu mobilnym. Jak wynika ze statystyk zdecydowana większość użytkowników urządzeń opartych o system Android już taką kartę ma wpiętą, więc potencjalnych osób gotowych do korzystania z Google Pay jest bardzo dużo.

 

Google Pay okazuje się być dobrą alternatywą dla płatności Blik, również na platformie Shoper. Blik zyskał bardzo dużą popularność m.in. z powodu szybkiej możliwości zapłaty, jednak jak się okazuje dzięki Google Pay przelew online jest jeszcze szybszy.

 

Informacja o współpracy Google Pay z Shoper jest o tyle istotna, gdyż na silniku Shoper działa obecnie ponad 13 tysięcy e-sklepów, co firmę Dreamcommerce stawia w roli lidera rozwiązań SaaS dla e-commerce. W przedsięwzięciu obecny jest również operator płatniczy, firma Blue Media, która z Shoperem współpracuje już znacznie dłużej dostarczając obsługę Płatności Shoper.

 
Uważamy, że rozwój płatności w Shoper pozytywnie przyczyni się do zakupów na tej platformie, wszystkie raporty wskazują, że szybkie płatności online to podstawa, a kupujący z nich korzystają i będą jeszcze częściej korzystać jeśli płatności będą łatwe, szybkie oraz bezpieczne. Zastanawiamy się jedynie jak planowana dyrektywa PSD2 wpłynie na takie rozwiązania, a czym jest PSD2 i jak wpłynie na rynek płatności, o tym napiszemy już niebawem.

Marcin Rudzik
CEO w agencji e-commerce Brand Active, twórca podcastu „Merytorycznie o eCommerce”, mentor z zakresu e-commerce w Inkubatorach AIP. Regularnie występuje na konferencjach oraz pisze artykuły do branżowych magazynów. Z pasji strażak w jednostce OSP.

Chcesz pracować z doświadczonymi specjalistami?

Porozmawiajmy o naszych rozwiązaniach dla Twojego biznesu.

Skontaktuj się z nami

Polecane wpisy

Marcin Rudzik dla magazynu E-commerce & digital marketing

W najnowszym wydaniu magazynu E-commerce & digital marketing, Marcin Rudzik poruszył temat wyboru dostawcy usług kurierskich, udzielając wskazówek, na co zwrócić szczególną uwagę podczas zawierania umów. “Wybór dostawcy usług kurierskich to kluczowa kwestia dla sklepu internetowego. Zrozumienie wzajemnych praw i obowiązków oraz cenników, które wynikają z
8.08.2019
Czytaj więcej Strzałka

Źródła ruchu w sklepie internetowym

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o sprzedaży w Twoim sklepie internetowym jest ruch. W dużym uproszczeniu im większy i bardziej wartościowy ruch jest generowany na Twojej stronie, tym większa powinna być sprzedaż. Warto pamiętać, że wysokość konwersji zależy w głównej mierze od źródła ruchu, UX i UI sklepu, konkurencyjności oraz unique selling proposition, a nie samego ruchu.
30.07.2019
Czytaj więcej Strzałka

Dodaj komentarz