Shopify Plus Partner Program – korzyści dla klientów i agencji

Shopify Plus Partner Program - korzyści dla klientów i agencji

Shopify oferujemy dwa rodzaje programu partnerskiego dla firm i agencji, które wdrażają sklepy internetowe na tym silniku SaaS – Shopify Partners oraz Shopify Plus Partner Program. W tym artykule poruszymy temat korzyści, które wynikają ze współpracy z agencją zrzeszoną w Programie Partnerskim Shopify Plus. 

 

 

Czym jest partnerstwo Shopify Plus?

 

Brand Active jako agencja Shopify to oficjalny Partner Shopify Plus w Polsce. Tytuł ten uzyskaliśmy w październiku 2022 roku, należąc wcześniej przez blisko cztery lata do grona firm zrzeszonych w ramach programu Shopify Partners. 

 

Shopify Plus Partner Program dedykowany jest dla agencji projektowych, IT, eCommerce, digitalowych, firm specjalizujących się integracjach, budowaniu aplikacji czy dedykowanych rozwiązań usprawniających działanie sklepów internetowych. Certyfikowany partner Shopify Plus musi spełnić szereg wymagań, by dołączyć do tego grona – przede wszystkim zapewniać najwyższy poziom świadczonych przez siebie usług, posiadać certyfikowanych specjalistów, odbyć szkolenia Shopify Plus z poszczególnych składowych, elementów platformy, wyróżniać się obszerną wiedzą w zakresie funkcjonalności Shopify Plus

 

Firmy, które należą Shopify Plus Partner Program charakteryzują się tym, że dostarczają kompleksowe rozwiązania biznesowe lub specjalizują się w jednym, konkretnym działaniu. Szukając odpowiedniego Shopify Plus Partner dla swoich potrzeb można liczyć na wsparcie w zakres m.in.:

  • UX/UI sklepu 
  • migracje z różnych platform (takich jako Magento, WooCommerce, PrestaShop, 2ClickShop czy IdoSell)
  • wdrożenia programistyczne 
  • budowa dedykowanych aplikacji (w tym 
  • tworzenie integracji międzysystemowych
  • digital marketing 

 

Zanim dana firma otrzyma status Shopify Plus Partner przechodzi przez etap weryfikacji i akceptacji. Po przejściu całego procesu nowy certyfikowany Partner Shopify Plus otrzymuje swoją dedykowaną podstronę w katalogu – taką stronę ma również Brand Active.

 

 

Korzyści z uczestnictwa w programie partnerstwa Shopify Plus

 

Brand Active to oficjalny Partner Shopify Plus w Polsce, co wiąże się z korzyściami zarówno dla nas, jak również przede wszystkim dla naszych klientów. Co nasze partnerstwo Shopify Plus oznacza dla właścicielami sklepów, z którymi współpracujemy? Otóż:

1)Dostęp do priorytetowego supportu

2)Tworzenie projektów w środowiskach testowych (oznacza to oszczędność na początkowym etapie prac projektowych)

3)Dostęp do dedykowanego help center

4)Dostęp do zamkniętej społeczności eksperckiej Shopify Plus

 

Do korzyści wynikających z uczestnictwa w programie zaliczyć można również to, że Brand Active wspólnie z Shopify ma możliwość tworzenia oficjalnych wydarzeń (takich jak Shopify Meetup, którego kilkukrotnie byliśmy organizatorami), artykułów (zachęcam do weryfikacji naszego bloga o Shopify, gdzie dzielimy się wiedzą i naszym doświadczeniem) czy merytorycznych ebooków. 

 

 

Oficjalny Partner Shopify Plus w Polsce

 

Brand Active jako oficjalny Partner Shopify Plus w Polsce ma również dedykowanego opiekuna, do którego może np. przekazywać pomysły na ulepszenia, optymalizacje Shopify Plus lub konsultować wszelkie tematy związane z platformą, które pojawiają się na etapie sprzedaży i później samego projektu.  

 

Wybierając partnera do wdrożenia sklepu internetowego na platformie Shopify Plus, warto kierować się portfolio, doświadczeniem, ale przede wszystkim postawić na współpracę z agencją, która jest certyfikowana przez Shopify Plus – to świadczy o jej umiejętnościach i jakości usług. 

Zofia Komada
Head of Sales w Brand Active. Związana z branżą eCommerce od 7 lat, doradza klientom zagranicznym i polskim w doborze systemu sklepu internetowego. Prowadzi konsultacje w obrębie Shopify Plus, prezentując możliwości platformy, jej mocne strony, przewagi konkurencyjne, ale również ograniczenia. Koordynowała działania wdrożeniowe i marketingowe m.in. w projektach Decathlon, Klinika La Perla, Lestello, Manufaktura w Bolesławcu czy Viola Hair Extensions.

Chcesz pracować z doświadczonymi specjalistami?

Porozmawiajmy o naszych rozwiązaniach dla Twojego biznesu.

Skontaktuj się z nami

Polecane wpisy

Shopify Liquid – informacje dla początkujących

Tworząc sklep internetowy na platformie Shopify, zaczynamy od wyboru odpowiedniego dla naszego sklepu szablonu. Szablon definiuje wygląd, działanie i układ sklepu. Odpowiednio dobrany szablon ma duży wpływ na postrzeganie naszego sklepu przez klientów. Szablony Shopify budowane są za pomocą technologii webowych takich jak HTML, CSS, JavaScript oraz przede wszystkim przy użyciu języka szablonów Shopify Liquid. ...
28.02.2023
Czytaj więcej Strzałka

Scoping Session - na czym polega i dlaczego jest tak istotna?

Scoping session to warsztaty przedwdrożeniowe, które stanowią analizę wszystkich szczegółów projektu. Scoping stanowi pierwszy etap, który systematyzuje wszelkie informacje dotyczące wdrożenia.
3.01.2023
Czytaj więcej Strzałka