Agencja e-commerce | Strategia, Marketing, Optymalizacja, Audyt

info@brandactive.pl

+48 17 770 73 96

Top

Shopify Reunite – podsumowanie

Brand ActiveNewsy Shopify Reunite – podsumowanie

Shopify Reunite – podsumowanie

Shopify Reunite w tym roku został przeprowadzone  w nieco innej formie z uwagi na okoliczności związane z COVID-19. Sytuacja jednak nie przyczyniła się do zwolnienia tempa rozwoju tego silnika sprzedażowego. Na konferencji online ogłoszono kilkanaście bardzo ważnych zmian – ich podsumowanie znajduje się poniżej. 


SHOPIFY I KWESTIE PRZEPŁYWU PIENIĘDZY


Przepływ pieniedzy oraz kwestie związane z bezpieczeństwem danych klientów w Shopify są szcególnie istotne. W związku z rozwojem silnika sprzedażowego zapowiedziano trzy bardzo ważne zmiany


 • konto Shopify Balance, które pozwoli sprzedawcom na posiadanie jednego, jasnego miejsca z informacjami o strukturze kosztów

 • Shopify Card, które dadzą możliwość szybszego transferu pieniężnego

 • sekcja Rewards, który pozwoli na tworzenie ofert cashback oraz zaawansowanych zniżek

Zmiany te wprowadzone zostaną w pierwszej kolejności na rynku Stanów Zjednoczonych, by w kolejnych miesiącach trensferować na rynki ogólnoświatowe.


Kolejną wartą uwagi kwestią jest wdrożenie Shop Pay Installments, czyli systemu do udzielania rat na zakup towarów. Rozwiązanie również na start zostanie przetestowan w USA. Obecnie istnieje lista firm, które chcę dołączyć do programu.


SHOPIFY – CUSTOMIZACJA SKLEPU INTERNETOWEGO


Na tegorocznej edycji Shopify Reunite ogłoszone zostały bardzo ważne zmiany w obrębie funkcjonowania sklepów i nowych funkcjonalności:


 • wdrożenie darmowego szablonu ‘Express’, który pozwala na szybkie wdrożenie, podstawową customizację, która gwarantuje dostosowanie szablonu do wymagań początkujących sprzedawców online

 • aktualizacja kart podarunkowych we wszystkich planach Shopify, które pozwalają na zakup produktów niematerialnych

 • wdrożenie napiwków, które można dołączać do dokonywanych zamówień. Funkcjonalność świetnie sprawdzi się również w kontekście działalności charytatywnej

 • sprzedaż międzynarodowa w połączeniu z wdrażaniem domen lokalnych oraz wielowalutowości

SHOPIFY – OMNICHANNEL I KWESTIE ZWIĄZANE Z MARKETINGIEM


Shopify zainwestował w rozwój struktury POS, by wspierać ponad 100 000 sprzedawców, którzy zdecydowali się na wdrożenie tego dodatkowego kanału sprzedaży.


W obrębie Shopify POS wdrożono następujące aktualizacje:


1)Kasa zbliżeniowa do transakcji bezgotówkowych przy użyciu czytnika kart Tap & Chip z możliwością płatności kodami QR


2)Możliwość weryfikacji dostępności produktów w określonych miejscach, co usprawni wybór najbardziej optymalnej formy dostawy, np. odbiór lokalny w danym sklepie stacjonarnym


Shopify wdraża swój system do email marketingu, który pozwala na tworzenie dedykowancyh wiadomości w obrębie newsletterów dla klientów sklepów online.

Wdrożono w połączeniu z Facebook nowy kanał sprzedaży jakim jest Facebook Shop, który umożliwaia połączenie sklepu Shopify ze sklepem utworzonym na tym kanale social media. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

SHOPIFY – BASKOFFICE


Ulepszona została kwestia zarządzania produktami. W tym obrębie najistotniejsze zmiany to:


 • tworzenie wersji roboczych produktów w celu ich wcześniejszej customizacji i weryfikacji
 • szybka edycja produktów z poziomu aplikacji w telefonie komórkowym
 • zarządzanie zamówieniami w obrębie stanów magazynowych przy użyciu licznika zapasów

SHOPIFY – LOGISTYKA ZAMÓWIEŃ


Kluczowe dla shopify jest to, by optymalizować procesy logistyczne w sklepach online. W związku z tym wdrożono odbiory lokalne, które pozwalają na wybór strefy, w obrębie któej odbiór stacjonarny będzie dostępny. Powstała dodatkowo dedykowana aplikacja (Shopify Local Delivery), która pozwala na tworzenie i konfigurowanie zoptymalizowanych tras dostaw.


SHOPIFY FULFILLMENT 


W obrębie Shopify Fulfillment Network wdrożone zostały:


 • siedem magazynów logistycznych w Stanach Zjednoczonych

 • pierwsze centrum badawczo-rozwojowe w Ottawie

 • roboty Chuck, które pomagają w realizacji zamówień

Shopify Fulfillment Network to sieć rozproszonych centrów realizacji zamówień z technologią alokacji zapasów. Shopify Reunite było w swojej strukturze wydarzeniem niestandardowym, ale jasno pokazało, że nawet w obliczu trwającej pandemii deweloperzy nie zwalniają tempa, stale udoskonalając tę platformę sprzedażową, która z tygodnia na tydzień zyskuje coraz większą liczbę sprzedawców i kupujących.

WYPRÓBUJ SHOPIFY PRZEZ 90 DNI ZA DARMO → SHOPIFY.COM/TRIALPOZNAJ NASZE USŁUGI SHOPIFY – TUTAJ

Zofia Komada

E-commerce Manager, od lat związana ze światem start-up'ów i branżą handlu internetowego. Pasjonatka nowych technologii i wdrażania niekonwencjonalnych rozwiązań. Na co dzień zajmuje się koordynowaniem działań w projektach e-commerce i poszukiwaniem najskuteczniejszych metod dotarcia do klientów.