Shopify Reunite – podsumowanie

Shopify Reunite w tym roku został przeprowadzone w nieco innej formie z uwagi na okoliczności związane z COVID-19. Sytuacja jednak nie przyczyniła się do zwolnienia tempa rozwoju tego silnika sprzedażowego. Na konferencji online ogłoszono kilkanaście bardzo ważnych zmian – ich podsumowanie znajduje się poniżej.

 

SHOPIFY I KWESTIE PRZEPŁYWU PIENIĘDZY

 

Przepływ pieniedzy oraz kwestie związane z bezpieczeństwem danych klientów w Shopify są szcególnie istotne. W związku z rozwojem silnika sprzedażowego zapowiedziano trzy bardzo ważne zmiany

 

 • konto Shopify Balance, które pozwoli sprzedawcom na posiadanie jednego, jasnego miejsca z informacjami o strukturze kosztów
 • Shopify Card, które dadzą możliwość szybszego transferu pieniężnego
 • sekcja Rewards, który pozwoli na tworzenie ofert cashback oraz zaawansowanych zniżek
 • Zmiany te wprowadzone zostaną w pierwszej kolejności na rynku Stanów Zjednoczonych, by w kolejnych miesiącach trensferować na rynki ogólnoświatowe.

   

  Kolejną wartą uwagi kwestią jest wdrożenie Shop Pay Installments, czyli systemu do udzielania rat na zakup towarów. Rozwiązanie również na start zostanie przetestowan w USA. Obecnie istnieje lista firm, które chcę dołączyć do programu.

   

  SHOPIFY – CUSTOMIZACJA SKLEPU INTERNETOWEGO

   

  Na tegorocznej edycji Shopify Reunite ogłoszone zostały bardzo ważne zmiany w obrębie funkcjonowania sklepów i nowych funkcjonalności:

   

 • wdrożenie darmowego szablonu ‘Express’, który pozwala na szybkie wdrożenie, podstawową customizację, która gwarantuje dostosowanie szablonu do wymagań początkujących sprzedawców online
 • aktualizacja kart podarunkowych we wszystkich planach Shopify, które pozwalają na zakup produktów niematerialnych
 • wdrożenie napiwków, które można dołączać do dokonywanych zamówień. Funkcjonalność świetnie sprawdzi się również w kontekście działalności charytatywnej
 • sprzedaż międzynarodowa w połączeniu z wdrażaniem domen lokalnych oraz wielowalutowości
 •  

  SHOPIFY – OMNICHANNEL I KWESTIE ZWIĄZANE Z MARKETINGIEM

   

  Shopify zainwestował w rozwój struktury POS, by wspierać ponad 100 000 sprzedawców, którzy zdecydowali się na wdrożenie tego dodatkowego kanału sprzedaży.

   

  W obrębie Shopify POS wdrożono następujące aktualizacje:

   

  1)Kasa zbliżeniowa do transakcji bezgotówkowych przy użyciu czytnika kart Tap & Chip z możliwością płatności kodami QR

   

  2)Możliwość weryfikacji dostępności produktów w określonych miejscach, co usprawni wybór najbardziej optymalnej formy dostawy, np. odbiór lokalny w danym sklepie stacjonarnym

   

  Shopify wdraża swój system do email marketingu, który pozwala na tworzenie dedykowancyh wiadomości w obrębie newsletterów dla klientów sklepów online.

   

  Wdrożono w połączeniu z Facebook nowy kanał sprzedaży jakim jest Facebook Shop, który umożliwaia połączenie sklepu Shopify ze sklepem utworzonym na tym kanale social media. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

   

  SHOPIFY – BASKOFFICE

   

  Ulepszona została kwestia zarządzania produktami. W tym obrębie najistotniejsze zmiany to:

   

 • tworzenie wersji roboczych produktów w celu ich wcześniejszej customizacji i weryfikacji
 • szybka edycja produktów z poziomu aplikacji w telefonie komórkowym
 • zarządzanie zamówieniami w obrębie stanów magazynowych przy użyciu licznika zapasów
 •  

  SHOPIFY – LOGISTYKA ZAMÓWIEŃ

   

  Kluczowe dla shopify jest to, by optymalizować procesy logistyczne w sklepach online. W związku z tym wdrożono odbiory lokalne, które pozwalają na wybór strefy, w obrębie któej odbiór stacjonarny będzie dostępny. Powstała dodatkowo dedykowana aplikacja (Shopify Local Delivery), która pozwala na tworzenie i konfigurowanie zoptymalizowanych tras dostaw.

   

  SHOPIFY FULFILLMENT

   

  W obrębie Shopify Fulfillment Network wdrożone zostały:

   

 • siedem magazynów logistycznych w Stanach Zjednoczonych
 • pierwsze centrum badawczo-rozwojowe w Ottawie
 • roboty Chuck, które pomagają w realizacji zamówień
 •  

  Shopify Fulfillment Network to sieć rozproszonych centrów realizacji zamówień z technologią alokacji zapasów.

   

  Shopify Reunite było w swojej strukturze wydarzeniem niestandardowym, ale jasno pokazało, że nawet w obliczu trwającej pandemii deweloperzy nie zwalniają tempa, stale udoskonalając tę platformę sprzedażową, która z tygodnia na tydzień zyskuje coraz większą liczbę sprzedawców i kupujących.

   

  WYPRÓBUJ SHOPIFY PRZEZ 90 DNI ZA DARMO → SHOPIFY.COM/TRIAL

  POZNAJ NASZE USŁUGI SHOPIFY – TUTAJ

  Zofia Komada
  Head of Sales w Brand Active. Związana z branżą eCommerce od 7 lat, doradza klientom zagranicznym i polskim w doborze systemu sklepu internetowego. Prowadzi konsultacje w obrębie Shopify Plus, prezentując możliwości platformy, jej mocne strony, przewagi konkurencyjne, ale również ograniczenia. Koordynowała działania wdrożeniowe i marketingowe m.in. w projektach Decathlon, Klinika La Perla, Lestello, Manufaktura w Bolesławcu czy Viola Hair Extensions.

  Chcesz pracować z doświadczonymi specjalistami?

  Porozmawiajmy o naszych rozwiązaniach dla Twojego biznesu.

  Skontaktuj się z nami

  Polecane wpisy

  Shopify Plus vs Magento 2 Commerce – porównanie systemów

  Shopify Plus i Magento 2 Commerce to obecnie dwaj niekwestionowani liderzy runku e-commerce na świecie. Czym się różnią, jakie możliwości oferują, dla kogo są przeznaczone, jakie są koszty wdrożenia i utrzymania – te oraz inne aspekty porównania tych systemów e-commerce postaram się przedstawić w poniższym artykule.
  26.06.2020
  Czytaj więcej Strzałka

  Sklep Shopify po polsku

  Tworzenie sklepów w oparciu o silnik Shopify staje się coraz bardziej popularne na naszym polskim rynku. O czym należy koniecznie pamiętać w trakcie konfiguracji?
  11.06.2020
  Czytaj więcej Strzałka

  Dodaj komentarz