Shopify Support – jak działa, na jaką pomoc możesz liczyć?

Shopify Support

Platforma Shopify znajduje się w centrum potężnego ekosystemu powiązanych ze sobą usług i produktów takich jak Shopify App Store, a także ogromnej społeczności, tworzonej przez developerów, projektantów, agencji eCommerce i samych klientów biznesowych. Aby dowiedzieć się więcej o ekosystemie, przejdź do artykułu Shopify jako ekosystem e-commerce

 

Shopify oferuje wiele sposobów uzyskania wsparcia, z którymi prawdopodobnie będziesz wchodzić w interakcje w trakcie budowania swojego biznesu eCommerce. Czasami może być mylące, do kogo zwrócić się po pomoc, dlatego w tym artykule przedstawiamy wszystkie możliwości według poniższej kolejności:

 • Społeczność Shopify
 • Centrum Pomocy Shopify
 • Pomoc techniczna: czat na żywo, email, kontakt telefoniczny, media społecznościowe
 • YouTube tutoriale
 • Webinary
 • Dedykowany manager

 

1. Społeczność Shopify

 

Czasami lepszym rozwiązaniem niż wysłanie e-maila lub wybranie numeru jest skonsultowanie problemu z doświadczonymi ekspertami i praktykami. Społeczność Shopify to idealne miejsce do tego: ogromna darmowa baza wiedzy, w pełni przeszukiwalne forum internetowe z ponad 900 000 członków, ponad 1,15 miliona postów.

 

Społeczność Shopify jest podzielona na następujące obszary i kategorie:

 • Dyskusje
 • Partnerzy i programiści
 • Wydarzenia
 • Grupy (regionalne grupy, programy edukacyjne)
 • Informacje (linki do pozostałych metod wsparcia: Blog, Centrum Pomocy, YouTube, Shopify.dev, Dziennik zmian, Kursy biznesowe, Podcasty).

Społeczność Shopify

Wiele niesamowitych funkcji jest dostępnych dla zalogowanych użytkowników, dlatego zarejestruj się, aby znaleźć swoją społeczność i zacząć łączyć się z markami, twórcami i partnerami.

 

2. Centrum Pomocy Shopify

Centrum Pomocy Shopify to potężna baza wiedzy o platformie e-commerce, samoobsługowe zasoby online są dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Znajdziesz tam przewodniki krok po kroku dla każdego tematu w formie artykułu.

 

Centrum pomocy Shopify jest podzielone na następujące obszary i kategorie:

 • Tematy (lista wszystkich tematów)
 • Programiści (link do platformy z materiałami technicznymi dla programistów)
 • Pomoc techniczna (linki do innych kanałów wsparcia: Skontaktuj się z pomocą techniczną, Tutoriale video, Społeczność Shopify, Wydarzenia społecznościowe, Webinaria, Dziennik zmian, Szkolenia biznesowe)

 

Na górze dostępny jest pasek wyszukiwania do bezpośredniego znajdywania powiązanych artykułów po wpisanej frazie. W następnym kroku widoczne są różne tematy, które po kliknięciu przekierowują Cię do serii przewodników w dziale pomocy Shopify.

Centrum Pomocy Shopify

Jeśli to nie wystarczy, możesz zobaczyć w dolnej sekcji „Powiązane artykuły” w widoku przypominającym wyniki wyszukiwania Google lub skorzystać z tradycyjnej formy kontaktu przez czat na żywo, e-mail lub telefon.

 

3. Pomoc techniczna: czat na żywo, email, kontakt telefoniczny, media społecznościowe

Czat na żywo

Jeśli potrzebujesz szybkiego sposobu na uzyskanie odpowiedzi, bardziej godny polecenia jest czat na żywo Shopify dostępny 24/7 pod linkiem https://help.shopify.com/pl/support/login po przejściu przez kilka podstawowych kroków jak pokazano poniżej:

Czat na żywo

Oraz po wyborze dostępnej wersji językowej:

Czat na żywo - wybór wersji językowej

Email

Aby skontaktować się z Shopify za pośrednictwem poczty e-mail, możesz napisać wiadomość e-mail bezpośrednio na adres support@shopify.com lub uzyskać dostęp do formularza internetowego za pośrednictwem https://help.shopify.com/pl/support/login

 

Wypełnienie formularza spowoduje wysłanie Twoich danych i wiadomości bezpośrednio do zespołu wsparcia Shopify, aby mogli szybko się z Tobą skontaktować.

 

Kontakt telefoniczny

Wsparcie telefoniczne Shopify jest zalecane w krytycznych sytuacjach biznesowych, które wymagają natychmiastowej reakcji agentów Shopify.

 

Bezpłatny numer kontaktowy w USA to: 1-888-746-7439

 

Międzynarodowe numery obsługi klienta Shopify są wymienione poniżej w kolejności alfabetycznej:

 • Australia: 03-8400-4750
 • Indie: 000-800-100-5786
 • Indonezja: 007-803-651-0008
 • Malezja: 1800-80-6678
 • Singapur: 800-181-12121
 • Wielka Brytania: 0800-808-5233
 • Nowa Zelandia: 07-788-6026

 

Media społecznościowe

Możesz również skorzystać z opcji czatu dostępnych na następujących platformach mediów społecznościowych:

 

4. Kanał YouTube

Kanał YouTube Shopify z ponad 143 000 subskrybentami to kolejny sposób na poszerzenie swojej wiedzy w przystępnej formie audiowizualnej. Krótkie samouczki z instrukcjami krok po kroku możesz obejrzeć pod następującym linkiem: https://www.youtube.com/c/ShopifyHelpCenter

 

5. Webinary

Shopify oferuje cztery seminaria internetowe wymienione poniżej:

 • Jak przeprowadzić migrację z Etsy do Shopify
 • Jak zainstalować aplikację Google Shopping za pomocą Shopify
 • Pierwsze kroki z Oberlo
 • Pierwsze kroki z Shopify

 

https://help.shopify.com/en/webinars są bezpłatne dla zarejestrowanych użytkowników i powtarzane każdego dnia.

 

6. Dedykowany manager

Dodatkowo, jeśli korzystasz z planu Shopify PLUS, otrzymujesz Dedykowanego Managera Konta wspierającego rozwój sklepu internetowego. Dedykowany Manager Konta będzie bardzo pomocny podczas początkowej migracji do Shopify z innej platformy, poleci najlepsze narzędzia i aplikacje dla Twojej firmy.

 

 

Często zadawane pytania

 

Jak skontaktować się z pomocą techniczną w Shopify?

Wszystkie opcje obsługi klienta są dostępne w Centrum pomocy Shopify w zakładce menu głównego „Wsparcie”, która przekierowuje do linku https://help.shopify.com/pl/support/login po wypełnieniu formularza online.

 

Czy na Shopify jest dostępna pomoc przez czat?

Tak, Shopify zapewnia szybki sposób uzyskiwania odpowiedzi za pośrednictwem czatu na żywo, dostępnego 24/7 pod linkiem https://help.shopify.com/pl/support/login po wypełnieniu formularza online.

 

Czy Shopify posiada dobrą obsługę klienta?

Shopify oferuje imponująco wiele sposobów uzyskania wsparcia. Możesz uzyskać wsparcie wykraczające poza kwestie techniczne i uzyskać profesjonalne porady dotyczące budowania, zarządzania i rozwijania swojego biznesu e-commerce.

 

Przede wszystkim zapewnia ogromną, potężną bazę wiedzy o platformach eCommerce, samoobsługowe zasoby online dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu: Społeczność Shopify, Centrum pomocy Shopify, kanał YouTube, seminaria internetowe.

 

Jeśli potrzebujesz szybkiego sposobu uzyskania odpowiedzi, możesz skorzystać z tradycyjnej formy pomocy Shopify Contact Support: Live Chat, Email, Callback, Social Media lub z dedykowanego menedżera konta w planie Shopify Plus

Renata Szafran
Z branżą IT związana od 2013 roku. Pracując na różnych szczeblach jako Tester, Analityk oraz Project Manager zdobyła bogate doświadczenie zawodowe. Obecnie obejmuje stanowisko QA Analyst Development w Brand Active. Odpowiada za testowanie oprogramowania i raportowanie błędów na każdym etapie projektu oraz pomaga ulepszać procesy QA, co przekłada się na dostarczenie wysokiej jakości produktu, zaufanie oraz zadowolenie użytkowników końcowych.

Chcesz pracować z doświadczonymi specjalistami?

Porozmawiajmy o naszych rozwiązaniach dla Twojego biznesu.

Skontaktuj się z nami

Polecane wpisy

Newsy ze świata eCommerce - sierpień 2022

W sierpniu znów obseruwjemy dynamiczne zmiany w eCommerce. Rosnący wzrost zainteresowania handlem internetowym, aktualizacje algorytmów Google i zmiana podejścia do zakupów online - co jeszcze wydarzyło się w ubiegłym miesiącu? Sprawdź koniecznie!
6.09.2022
Czytaj więcej Strzałka

Newsy ze świata eCommerce - lipiec 2022

eCommerce to rynek tak dynamiczny, że zmiany warto obserwować na bieżąco. Jeśli jesteś właścicielem sklepu online - sprawdź, co działo się w tym obszarze w lipcu. Przedstawiamy podsumowanie najświeższych newsów ze świata eCommerce.
9.08.2022
Czytaj więcej Strzałka