Czym jest Shoper?
Shoper to platforma e-commerce typu saas (software as a service). Oprogramowanie Shoper obsługuje kompleksowo cały proces: od przyjęcia zamówienia, przez wysyłkę, aż do etapu rozliczenia księgowo – magazynowego. Największą zaletą oprogramowania, jest gotowy silnik sklepowy z intuicyjnym interfejsem oraz dużą ilością gotowych integracji. Dzięki dużej popularności platformy powstało do tej pory sporo narzędzi umożliwiających integrację z dostawcami płatności, kurierami, czy programami magazynowo księgowymi. Za dostęp do szerokiego appstore, gotowych integracji, zabezpieczonego sklepu, stabilnego oprogramowania sklepu płacimy stały roczny abonament.
Właściciel oprogramowania Shoper, firma Dreamcommerce S.A. udostępnia licencję na pierwszy rok w cenie nawet 4-krotnie niższej. Dzięki temu mamy rok na przetestowanie pomysłu na sklep internetowy Shoper, zintegrowanie platformy z dostawcami usług płatności, usług logistycznych i dostosowanie wyglądu sklepu.
Dla kogo dedykowana jest platforma Shoper?
Oprogramowanie Shoper skierowane jest do małych i większych firm posiadających nawet 50 tysięcy produktów w ofercie. Jedną z kluczowych cech oprogramowania e-commerce typu saas jest time to market (czas od momentu pracy nad sklepem, do momentu jego wdrożenia). Zatem dzięki gotowemu silnikowi z szeroką gamą integracji, możliwe jest uruchomienie sklepu internetowego nawet w przeciągu kilku tygodni.
Duża ilość szablonów graficznych udostępnianych przez Shopera pozwala na szybkie dostosowanie szaty graficznej do nowego sklepu. Dostępność do kodu frontu umożliwia również przygotowanie i wdrożenie indywidualnego layoutu sklepu, dzięki czemu możemy wyróżnić nasz sklep internetowy Shoper na tle konkurencji.
Funkcjonalności oprogramowania Shoper
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na polskim rynku Shoper mocno dostosował silnik pod wymogi polskiego rynku e-handlu. Główną zaletą oprogramowania są integracje wliczone w cenę licencji. Do topowych integracji zalicza się integracja z dostawcami płatności, przelewy24.pl, Blue Media, payU, paypal i wiele innych. Dodatkowo możliwe jest połączenie ze wszystkimi topowymi kurierami, typu InPost, DPD, Poczta Polska.
Przy wyborzu silnika sklepu kluczowe jest również połącznie z systemami księgowo – magazynowymi. Shoper umożliwia wewnętrzne fakturowanie lub zewnętrzne poprzez darmową integrację z i-firmą, w-firmą czy favato. Istnieje również sporo płatnych aplikacji umożliwiających połączenie z popularnymi ERPami jak Comarch Optima, WF-MAG, Subiekt i wiele innych.
Porównywarki cenowe, marketplace, sieć reklamowa Facebook oraz Google
Platforma Shoper umożliwia integrację z topowymi polskimi porównywarkami cenowymi oraz marketplacami, do których zalicza się integracja z Allegro, Ceneo, Skąpiec czy Okazje.info. Zdecydowanym plusem jest generowanie feedu produktowego bezpośrednio z poziomu Shopera. Dzięki temu oszczędzamy czas i pieniądze, które musielibyśmy przeznaczyć na przygotowanie pliku XML przez programistę. Topowymi integracjami, wbudowanymi w Shopera są:
- Integracja Ceneo
- Integracja Facebook Ads
- Integracja Google Ads
- Integracja Google Analytics
- Integracja SALESmanago
- Integracja Baselinker
- Integracja smartsupp
Pozycjonowanie sklepu Shoper
Poniżej przygotowaliśmy zestawienie wad i zalet Shopera pod kątem SEO.
Wbudowana Integracja z narzędziami SEO:
Ręczne lub dynamiczne tworzenie znaczników title i meta description:
Znaczniki meta keywords mogą zostać puste (nie mają wpływu na pozycjonowanie) Ciekawą funkcjonalnością Shopera jest dodawanie automatycznie generowanych tytułów, meta description oraz meta keywords z wykorzystaniem zmiennych dostępnych w panelu Shopera. Funkcjonalność ta najbardziej sprawdza się dla podstron produktowych, gdzie ręczne wprowadzanie tytułów i meta description jest czasochłonne.
Na jakich podstronach można ręcznie i dynamicznie uzupełniać title i meta description?
- Strona główna
- Statyczne strony informacyjne
- Kategorie i podkategorie sklepu
- Produkty
- Wpisy na blogu
- Kategorie bloga
Wady i zalety sklepu na Shoper
Zalety platformy Shoper:
Integracja z Allegro
Wady platformy Shoper:
- Brak dostępu do kodu silnika sklepu
- Stała roczna opłata abonamentowa
- Brak multistore dla wielu wersji językowych
- Dodatkowa prowizja od płatności innych niż płatności Shoper
Koszty Shopera zależne są od licencji oraz aktualnego cennika na stronie Shoper.pl.
Rodzaje licencji:
Szablony premium:
- od 399 zł do 699 zł / jednorazowo*
* Podane ceny są cenami netto, stan aktualny na dzień 4.03.2020 r.
Podsumowanie
Jeśli zależy nam na szybkim i bezproblemowym wdrożeniu sklepu internetowego, Shoper będzie idealnym rozwiązaniem. Time to market nie powinien przekroczyć 4 tygodni, w przypadku standardowego wdrożenia oraz 8 tygodni w przypadku indywidualnego szablonu graficznego. Dzięki sprawdzonym integracjom, generowanie feedu produktowego, konfiguracja płatności, czy dostaw jest dużo łatwiejsze, niż w przypadku sklepów opartych o open source.
Stały rozwój zapewnia stabilność pracy sklepu (regularne aktualizacje) oraz weryfikowanie i podnoszenia bezpieczeństwa. Natomiast Appstore z szerokim dostępem do aplikacji pozwala na dostosowanie sklepu do własnych potrzeb. System Shoper mogę polecić wszystkim, którzy rozpoczynają przygodę z e-commerce oraz tym, którzy już generują wysoki przychód i myślą o zmianie silnika sklepowego.
>Stwórz swój własny sklep internetowy Shoper z autoryzowanym resellerem – SPRAWDŹ